Google nakupuje tvůrce kodeků, jeden uvolnil do volného šíření

Google připravil pro IT svět menší dárek. Na konferenci v USA, konkrétně v San Fransiscu přednesli vývojáři Googlu zprávu o uvolnění kodeku VP8 k volnému stažení. Kromě toho, že si kodek může kdokoliv stáhnout může ho i kdokoliv upravovat a opravovat, protože je šířen jako open-source software.

VP8 je důležitý hlavně proto, že může pomoci s technologií HTML5, respektive s jejím zaváděním do běžného provozu. Rozvoji HTML5 nyní brání především kodek H.264, který se někteří vývojáři bojí využívat, protože mohou mít problémy s jeho licencí, k takovému kroku sáhla například Mozilla, když H.264 ve Firefoxu odmítla podporovat.

Navíc má Google zájem zakoupit dalšího vývojáře, který se v „kodekové“ branži vyskytuje, jde o společnost Global IP Solutions, ta vyvíjí hlavně pro online komunikaci, tedy například pro VOIP telefonování.

Za Global IP Solutions zaplatil Google 68,2 miliónů dolarů, již dříve provedl podobný obchod, když se pod jeho správou ocitla firma Gizmo5.

Zdroj: VOIP.about.com

Novinka Google nakupuje tvůrce kodeků, jeden uvolnil do volného šíření byla publikován 19. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!