Celkem osm zemí prosí Google, aby nesmazával data, která nasbíral z WiFi sítí

Tagy:  google, bezpečnost, vyhledávání, sítě, wifi, street view, služby, zákony, německo

Už osm zemí, včetně České republiky požádalo Google, aby nesmazával data, která byla nasbírána během focení pro službu Street View. Automobily, které jezdily po městech se speciálním zařízením totiž kromě fotografií okolí sbíraly i informace o WiFi sítích běžných uživatelů, které nebyly nijak šifrované.

Země, které Google o nesmazávání nasbíranému obsahu prosí k tomu mají dobrý důvod, chtějí nejdříve prozkoumat, jaká vlastně data při focení byla nasbírána a zda jsou v nich nějaké informace, které by se mohli dotýkat soukromí obyvatel. Kromě zmiňované České republiky se k výzva připojilo Německo, kde celý skandál začal, dále pak Hong Kong, Belgie, Francie, Španělsko, Švýcarsko a Itálie.

Celkový objem nasbíraných dat o WiFi sítích se odhaduje na 600 GB, což se možná zdá jako nepříliš velký počet, je ale potřeba zmínit, že se do uchovávaných dat dostaly i pakety, které se po síti přenášely, to by pro Google znamenalo závažný problém, protože takové jednání je ve většině vyjmenovaných zemí posuzováno jako trestné.

Googlu navíc dosti přitíží, že lhal o druhu dat, které sbírá.

Zdroj: Nytimes.com

Novinka Celkem osm zemí prosí Google, aby nesmazával data, která nasbíral z WiFi sítí byla publikován 24. května 2010 v 20.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!