Chystaný Mandriva Linux 2010 má poslední RC verzi

Tagy:  mandriva, linux, operační systém, linuxové distribuce, operační systémy

Těšíte se na finální uvedený Mandriva Linuxu 2010? Tým vývojářů pro Vás připravil menší ochutnávku toho, co se v připravované verzi změní. Jde o poslední RC verzi, která má číslo 2010.1, příští verzí už bude úplně nová Mandriva.

Základní verze samozřejmě pracuje s grafickými prostředími GNOME a KDE, GNOME je ve verzi 2.30.1, KDE potom 4.4.3. Jádro operačního systému běží ve verzi 2.6.33.4. Nesmí chybět základní programy, tedy operační prohlížeč Firefox 3.6.3, kromě něho ale i Opera a Chromium, což je prohlížeč založený na Google Chrome, ale šířený pod BSD licencí. Aktuálně je Chromium ve verzi 5.0. Pro tvorbu dokumentů je k dispozici obvyklý balík OpenOffice.org 3.2.

Mandriva by měla díky aktualizovaným ovladačům lépe pracovat s novým hardwarem, jde především o zlepšení podpory procesorů a grafických karet.

Jak novinky v RC verzi ale i kompletní seznam změn v připravované verzi najdete na http://wiki.mandriva.com/en/2010.1_RC stránkách operačního systému, kromě toho se zde dá i RC verze stáhnout.

Zdroj: Wiki.Mandriva.com

Novinka Chystaný Mandriva Linux 2010 má poslední RC verzi byla publikován 23. května 2010 v 18.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!