Chystaný Mandriva Linux 2010 má poslední RC verzi

Tagy:  mandriva, linux, operační systém, linuxové distribuce, operační systémy

Těšíte se na finální uvedený Mandriva Linuxu 2010? Tým vývojářů pro Vás připravil menší ochutnávku toho, co se v připravované verzi změní. Jde o poslední RC verzi, která má číslo 2010.1, příští verzí už bude úplně nová Mandriva.

Základní verze samozřejmě pracuje s grafickými prostředími GNOME a KDE, GNOME je ve verzi 2.30.1, KDE potom 4.4.3. Jádro operačního systému běží ve verzi 2.6.33.4. Nesmí chybět základní programy, tedy operační prohlížeč Firefox 3.6.3, kromě něho ale i Opera a Chromium, což je prohlížeč založený na Google Chrome, ale šířený pod BSD licencí. Aktuálně je Chromium ve verzi 5.0. Pro tvorbu dokumentů je k dispozici obvyklý balík OpenOffice.org 3.2.

Mandriva by měla díky aktualizovaným ovladačům lépe pracovat s novým hardwarem, jde především o zlepšení podpory procesorů a grafických karet.

Jak novinky v RC verzi ale i kompletní seznam změn v připravované verzi najdete na http://wiki.mandriva.com/en/2010.1_RC stránkách operačního systému, kromě toho se zde dá i RC verze stáhnout.

Zdroj: Wiki.Mandriva.com

Novinka Chystaný Mandriva Linux 2010 má poslední RC verzi byla publikován 23. května 2010 v 18.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!