V Pákistánu zřejmě na čas zakážou Facebook

Tagy:  pákistán, facebook, sociální síť, zákaz, omezení, islám, muslim, mohamed, karikatura, karikaturista, útok

Na světě se objevila další země, která pravděpodobně zakáže Facebook. Onou zemí je Pákistán, a důvodem pro zákaz celosvětové sociální sítě je soutěž v karikaturách proroka Mohameda, který je považován za zakladatele islámského náboženství.

Za podnětem k zákazu stojí Sdružení islámských právníků, požadují na soudu zrušení přístupu na stránky do posledního dne tohoto měsíce. Pokud stát neuposlechne, vyhrožují silnými protesty v největších městech Pákistánu. Soud dal vládě příkaz, ve kterém ji vyzývá k zablokování přístupu k 31.5., vláda se ale doporučením nemusí řídit.

V Pákistánu využívá Facebook necelých 2,5 milionu lidí, Pákistán má pověst spíše klidnější země, i když ani jemu se nevyhnou občasné střety mezi militantními islamisty, policejními jednotkami a různými jinými skupinkami.

Úplným prvopočátkem problému bylo uveřejnění karikatur Mohameda s bombou místo turbanu ve dvou dánských denících. Autor karikatur dostal přidělenou svou ochranku, neboť mu bylo ze strany fanatických muslimů vyhrožováno.

Zdroj: Guardian.co.uk

Novinka V Pákistánu zřejmě na čas zakážou Facebook byla publikován 24. května 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!