V Pákistánu zřejmě na čas zakážou Facebook

Tagy:  pákistán, facebook, sociální síť, zákaz, omezení, islám, muslim, mohamed, karikatura, karikaturista, útok

Na světě se objevila další země, která pravděpodobně zakáže Facebook. Onou zemí je Pákistán, a důvodem pro zákaz celosvětové sociální sítě je soutěž v karikaturách proroka Mohameda, který je považován za zakladatele islámského náboženství.

Za podnětem k zákazu stojí Sdružení islámských právníků, požadují na soudu zrušení přístupu na stránky do posledního dne tohoto měsíce. Pokud stát neuposlechne, vyhrožují silnými protesty v největších městech Pákistánu. Soud dal vládě příkaz, ve kterém ji vyzývá k zablokování přístupu k 31.5., vláda se ale doporučením nemusí řídit.

V Pákistánu využívá Facebook necelých 2,5 milionu lidí, Pákistán má pověst spíše klidnější země, i když ani jemu se nevyhnou občasné střety mezi militantními islamisty, policejními jednotkami a různými jinými skupinkami.

Úplným prvopočátkem problému bylo uveřejnění karikatur Mohameda s bombou místo turbanu ve dvou dánských denících. Autor karikatur dostal přidělenou svou ochranku, neboť mu bylo ze strany fanatických muslimů vyhrožováno.

Zdroj: Guardian.co.uk

Novinka V Pákistánu zřejmě na čas zakážou Facebook byla publikován 24. května 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!