Ojedinělý případ - policie odhaluje krádež virtuálních předmětů

Ukrást se dá všelicos, automobil, počítač, peníze. Dokáže si ale představit, že by Vám někdo něco ukradl virtuálně? Finská policie provedla razii v pěti městech, zabavila několik desítek počítačů a dokumentů.

A co se vlastně kradlo? Ve Finsku je velice populární online hra Habbo Hotel, princip je jednoduchý, v podstatě si za kredity (skutečně vložené peníze) kupujete různé věci do vašeho hotelu. Celkem je registrováno na 172 miliónů hráčů ze všech koutů světa. Útočníci zřejmě chtěli vydělat následným prodejem ukradených položek, byli však odhaleni.

Technika celého činu byla jednoduchá, zloději použili phisingový útok, aby získali přístupové údaje k účtu hry. Jakmile se přihlásili a ověřili si funkčnost hesla a přihlašovacího jména, převedli všech majetek hráče na své účty. Pro policii začíná tak nelehký problém, protože cena nakradených virtuálností se velice těžce určuje. Předpokládá se však, že se bude pohybovat v řádech tisících Eur.

Policisté zároveň zatkli několik lidí, kteří se měli na útocích podílet.

Zdroj: Gamezebo.com

Novinka Ojedinělý případ - policie odhaluje krádež virtuálních předmětů byla publikován 4. června 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!