Ministerstvo financí chce zakročit proti softwarovému pirátství, začít chce u daní

Tagy:  bsa, software, download, pirátství, hry, programy, filmy, kopírování, filmy download, hry download, policie, daně, finance, ministerstvo, peníze

Včera se na webu Ministerstva Financí České republiky objevila zajímavá tisková zpráva. Společnost BSA se ve spolupráci s ministerstvem zaobírá problematikou poskytování daňových úlev na hardwarové vybavení, podle tvrzení v tiskové zprávě by ale měly úlevy na počítačové vybavení zanikat, pokud se přijde na to, že podnikatel ve své firmě využíval pirátský software.

Ministerstvo upozorňuje i na to, že používání nelegálních kopií softwaru okrádá samotný stát, mluví se zde o daňových únicích v celkové výši až 720 miliónů korun. Ministerstvo varuje, že se na kontrolách používání legálních programů bude samo společně s agenturou BSA podílet a případné hříšníky bude trestat, jak konkrétně není zatím jasné, u soudu však většinou hrozí takovým lidem velice citelné finanční postihy, ať už jde o zmíněné krácení daně, či o nahrazování ušlého zisku výrobcům softwaru.

Navíc se podle analýzy v tiskové zprávě projeví postihy pirátů i na ekonomice celé země. Měli by díky tomu přibýt pracovní místa, a třeba HDP by vzrostl o 8,9 miliard ko­run.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Ministerstvo financí chce zakročit proti softwarovému pirátství, začít chce u daní byla publikován 26. května 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!