Ministerstvo financí chce zakročit proti softwarovému pirátství, začít chce u daní

Včera se na webu Ministerstva Financí České republiky objevila zajímavá tisková zpráva. Společnost BSA se ve spolupráci s ministerstvem zaobírá problematikou poskytování daňových úlev na hardwarové vybavení, podle tvrzení v tiskové zprávě by ale měly úlevy na počítačové vybavení zanikat, pokud se přijde na to, že podnikatel ve své firmě využíval pirátský software.

Ministerstvo upozorňuje i na to, že používání nelegálních kopií softwaru okrádá samotný stát, mluví se zde o daňových únicích v celkové výši až 720 miliónů korun. Ministerstvo varuje, že se na kontrolách používání legálních programů bude samo společně s agenturou BSA podílet a případné hříšníky bude trestat, jak konkrétně není zatím jasné, u soudu však většinou hrozí takovým lidem velice citelné finanční postihy, ať už jde o zmíněné krácení daně, či o nahrazování ušlého zisku výrobcům softwaru.

Navíc se podle analýzy v tiskové zprávě projeví postihy pirátů i na ekonomice celé země. Měli by díky tomu přibýt pracovní místa, a třeba HDP by vzrostl o 8,9 miliard ko­run.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Ministerstvo financí chce zakročit proti softwarovému pirátství, začít chce u daní byla publikován 26. května 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Smajlíci
  5. Wikipedia online encyklopedie
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!