Úplně nová distribuce představená Intelem a Nokii bude vhodná hlavně pro netbooky

Především majitelé netbooků se mohou radovat z nové zprávy, kterou uveřejnila Nokia společně s Intelem. Na světě je totiž finální verze 1.0 distribuce MeeGo, jejím „srdcem“ je linuxové jádro 2.6.33 a knihovny Qt 4.6.

Jako souborový systém byl zvolen Btrfs, což je celkem nečekané, protože s ním není ještě mnoho zkušeností a zná ho jen velice málo lidí. Dle vývojářů je ale pro MeeGo Btrfs nejlepší řešení. MeeGo si velice dobře rozumí se sociálními sítěmi, proto jsou některé nástroje pro sítě typu Facebook už obsaženy v základní verzi systému.

Distribuce je zatím lokalizována jen do těch „nejdůležitějších“ jazyků, nenajdete češtinu ani slovenštinu. MeeGo podporuje téměř všechny známé netbooky, do konce roku by měla přijít verze 1.1, která bude nejvhodnější pro dotykové přístroje, tedy mobilní telefony nebo hudební přehrávače.

Nemůžeme zapomenout na to, že pokud by Vás náhodou napadlo vyzkoušet si MeeGo " na vlastní kůži", musíte mít procesor se sadou SSSE3, grafika je doporučena na Intel GMA 500. Distribuce má zabudovány různé utility, jako měření baterie, atd.

Zdroj: MeeGo.com

Novinka Úplně nová distribuce představená Intelem a Nokii bude vhodná hlavně pro netbooky byla publikován 28. května 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!