Prodávali falešné antiviry, čeká je vězení

Nejen tvorba počítačových virů je velký byznys, ale i ve vývoji antivirů se točí obrovské peníze. To zřejmě napadlo dva Američany a jednoho Švéda, rozhodli se tedy vydělat peníze vývojem antiviru, ten měl ale jednu chybu: nefungoval, respektive byl falešný.

Srdcem všeho byla společnost Innovative Marketing, která zodpovídala za přímý prodej antivirových řešení, tu měli na starost dva lidé, firma sídlila v Belize. Vše měli promyšlené tak dobře, že málo kdo poznal podvodný systém. Po celou dobu fungovala tak „dceřinná“ společnost Byte Hosting Internet Services, ta zase měla na starosti podporu pro uživatele, kterým se zdálo, že na antiviru něco nefunguje.

A jak sehnali důvěřivce? Vše bylo spojeno se systémem stránek, po většinou pornografických. Při návštěvě na uživatele „vyskočilo“ okno, které se tvářilo jako standardní kontrola počítače. V animaci pak byl vždycky nalezen nějaký virus, a program dal případnému zákazníkovi na výběr ze dvou věcí – buďto nechat počítač „jako zavirovaný“, nebo napadení opravit, za což se ale platilo.

Výsledná škoda je odhadována na slušných 100 miliónů dolarů. Povedenou trojici tak může čekat i vězení, určitě je ale nemine peněžní trest.

Zdroj: Chicago.fbi.gov

Novinka Prodávali falešné antiviry, čeká je vězení byla publikován 31. května 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!