Facebook trápí clickjacking, objevuje se i v České republice

Tagy:  facebook, sociální síť, trapnost, skupina, uživatel, stránka, vkus, clickjacking, to se mi líbí

Fenoném sociálních sítí, jmenovitě pak ponejvíce Facebooku přinesl i některá negativa. Mezi ty největší patří „obtěžování“ ostatních přidáváním se do různých skupin a stránek, které se k něčemu vyjadřují.

Nejaktuálnějším nešvarem, který se na Facebooku objevil je tzv. clickjacking. V podstatě je to doporučování stránky ostatním bez vědomí uživatele. Představme si tedy modelovou situaci: najdete stránku Pro zobrazení telefonního čísla osoby xxx klikni, vy kliknete, protože stránku vám doporučil důvěryhodný přítel, ale dozvíte se v popisce, že pro zobrazení čísla je nutné doporučit stránku všem přátelům které máte. To vede k dominovému efektu, kdy se skupina neustále rozpíná, i když vlastně nikdo pořádně neví co v ní je.

Facebook logo

Facebook logo

V poslední době také patří k jistému problémů zakládání skupin s diskriminačním nebo alespoň velice nevhodným názvem. Můžeme namátkou jmenovat: Jsem namyšlená, bezcitná, arogantní svině! Poser se.., Jsem p*ča a vzrušuje mě to!! a podobné. Vzpomenout také můžeme na nedávný žert se skupinou, která znevažovala poškozené letošními povodněmi.

Zdroj: Facebook.com

Novinka Facebook trápí clickjacking, objevuje se i v České republice byla publikován 6. června 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!