Facebook trápí clickjacking, objevuje se i v České republice

Fenoném sociálních sítí, jmenovitě pak ponejvíce Facebooku přinesl i některá negativa. Mezi ty největší patří „obtěžování“ ostatních přidáváním se do různých skupin a stránek, které se k něčemu vyjadřují.

Nejaktuálnějším nešvarem, který se na Facebooku objevil je tzv. clickjacking. V podstatě je to doporučování stránky ostatním bez vědomí uživatele. Představme si tedy modelovou situaci: najdete stránku Pro zobrazení telefonního čísla osoby xxx klikni, vy kliknete, protože stránku vám doporučil důvěryhodný přítel, ale dozvíte se v popisce, že pro zobrazení čísla je nutné doporučit stránku všem přátelům které máte. To vede k dominovému efektu, kdy se skupina neustále rozpíná, i když vlastně nikdo pořádně neví co v ní je.

Facebook logo

Facebook logo

V poslední době také patří k jistému problémů zakládání skupin s diskriminačním nebo alespoň velice nevhodným názvem. Můžeme namátkou jmenovat: Jsem namyšlená, bezcitná, arogantní svině! Poser se.., Jsem p*ča a vzrušuje mě to!! a podobné. Vzpomenout také můžeme na nedávný žert se skupinou, která znevažovala poškozené letošními povodněmi.

Zdroj: Facebook.com

Novinka Facebook trápí clickjacking, objevuje se i v České republice byla publikován 6. června 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!