Domén .cn na světě ubylo, stále vede .com

Tagy:  doména, čína, registrátor, druhá úroveň, .com, .cn, .net, domény, www

Nejpoužívanější doména na světe je stále .com. Vyplývá to z analýzy společnosti VeriSign. údaje se týkají začátku roku 2010. S pořadím nejvíce pohnula nová politika Čínské vlády, která se rozhodla několik tisíc domén .cn zrušit.

Druhé místo v počtu domén obsadila .de, třetí místo pro sebe zabrala doména .net, čtvrtá je zmiňovaná .cn a na pátém místě nejvyšší doména Velké Británie, tedy .uk. Z důvodů zlepšení kontroly registrovaných domén platí v Číně od konce minulého roku úplně nová pravidla, která znatelně snížila množství .cn domén.

Počet domén klesl hlavně kvůli tomu, že pravidla začala být uplatňována i zpětně, novinkám se tedy musí podřídit i dříve registrované subjekty. Každý, kdo si chce .cn teď registrovat, je registrátorem CNNIC kontrolován, musí sepsat složitou písemnou žádost a celý proces schvalování nějakou dobu trvá.

V listopadu loňského roku bylo registrováno 8 770 000 domén druhé úrovně pod .cn, na konci dubna už byl počet „pouhých“ 5 230 000 domén. Celosvětově se počet domén druhé úrovně pohyboval na čísle 193 000 000.

Zdroj: VeriSign.com

Novinka Domén .cn na světě ubylo, stále vede .com byla publikován 14. června 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!