Domén .cn na světě ubylo, stále vede .com

Tagy:  doména, čína, registrátor, druhá úroveň, .com, .cn, .net, domény, www

Nejpoužívanější doména na světe je stále .com. Vyplývá to z analýzy společnosti VeriSign. údaje se týkají začátku roku 2010. S pořadím nejvíce pohnula nová politika Čínské vlády, která se rozhodla několik tisíc domén .cn zrušit.

Druhé místo v počtu domén obsadila .de, třetí místo pro sebe zabrala doména .net, čtvrtá je zmiňovaná .cn a na pátém místě nejvyšší doména Velké Británie, tedy .uk. Z důvodů zlepšení kontroly registrovaných domén platí v Číně od konce minulého roku úplně nová pravidla, která znatelně snížila množství .cn domén.

Počet domén klesl hlavně kvůli tomu, že pravidla začala být uplatňována i zpětně, novinkám se tedy musí podřídit i dříve registrované subjekty. Každý, kdo si chce .cn teď registrovat, je registrátorem CNNIC kontrolován, musí sepsat složitou písemnou žádost a celý proces schvalování nějakou dobu trvá.

V listopadu loňského roku bylo registrováno 8 770 000 domén druhé úrovně pod .cn, na konci dubna už byl počet „pouhých“ 5 230 000 domén. Celosvětově se počet domén druhé úrovně pohyboval na čísle 193 000 000.

Zdroj: VeriSign.com

Novinka Domén .cn na světě ubylo, stále vede .com byla publikován 14. června 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!