Při stažení The Hurt Locker hrozí trestní stíhání

Tagy:  stahování, torrent, policie, poskytovatel, stahováním, download, download filmy, bitttorent

Producenti snímku The Hurt Locker, který právě „válcuje“ kina v USA se rozhodli vyrazit do boje proti internetovým pirátům. Prostředkem k potírání nelegálního šíření filmu mají být vysoké pokuty. Hříšníky, kteří si film stáhnou, aniž by cokoliv zaplatili mají zjišťovat bezpečností experti, pokoušejí se zjistit jejich IP adresy a ty posléze odesílají policii.

Producenti jdou ale na piráty jakousi oklikou. Nabízejí jim totiž mimosoudní vyrovnání v ceně 2 500 dolarů. To znamená, že společnost po uhrazení požadované částky nebude chtít dotyčného nějak „tahat po soudech“. Zatím se podařilo sehnat možná několik tisíc IP adres, které byly nalezeny na síti BitTorrent. Problém je ovšem v tom, že uživatelé, kteří si film stáhli mohou odporovat tím, že byl film stažen bez jejich vědomí, popřípadě nějakou neznámou osobou.

Od producentů filmu „Smrt čeká všude“ jak zní Český název jde o velice promyšlený tah, jednak dokážou uhradit ztráty, vzniklé nelegální stahováním, jednak může jít o strategii jak zastrašit ty, kteří si film chtěli také nelegálně stáhnout.

Podle různých zdrojů byla policii předáno prvních 700 IP adres.

Novinka Při stažení The Hurt Locker hrozí trestní stíhání byla publikován 14. června 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!