Chystá se nová generace platebních karet, budou mít vlastní displej i klávesnici

Tagy:  vsa, mastercard, maestro, platební karty, platby, platba, banka, peníze, bezpečnost, phising, bankovní karty, účet, finance

Platební karty znamenaly v bankovnictví obrovský přelom. Nemusíte u sebe díky nim nosit velkou hotovost, platební kartu lze použít dnes už u drtivé většiny prodejců, navíc máte neustále přístup ke všem vašim finančním rezervám. MasterCard a Visa, největší výrobci platebních karet se chystají celý svůj výrobek inovovat.

Podle plánů výrobců mají mít nové platební karty svůj vlastní malý alfanumerický displej a několik tlačítek, prostřednictvím kterých bude moci ovládat kartu a zadávat nejjednodušší příkazy. Díky displeji by se měla podstatně zvýšit bezpečnost celých platebních styků, CodeSure slibuje například samostatné generování přístupových kódů k internetovému bankovnictví, nebo při převodech peněz. Visa začíná novou kartu zkoušet v kooperaci s některými Evropskými bankami, testy zatím prokazují dobrou spolehlivost.

VISA

VISA

Karty pravděpodobně bude ve více verzích, slibuje se například jednotlačítková i dvanáctitla­čítková verze, displej by měl mít osm míst. Do karet CodeSure je zatím integrovaná baterie, která vydrží přibližně tři roky provozu.

MasterCard je s testováním své karty zatím trochu pozadu, design je mírně odlišný od karet společnosti Visa, zatím byla představena jen varianta s jedním tlačítkem.

Zdroj: Visaeurope.com

Novinka Chystá se nová generace platebních karet, budou mít vlastní displej i klávesnici byla publikován 15. června 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!