Chystá se nová generace platebních karet, budou mít vlastní displej i klávesnici

Tagy:  vsa, mastercard, maestro, platební karty, platby, platba, banka, peníze, bezpečnost, phising, bankovní karty, účet, finance

Platební karty znamenaly v bankovnictví obrovský přelom. Nemusíte u sebe díky nim nosit velkou hotovost, platební kartu lze použít dnes už u drtivé většiny prodejců, navíc máte neustále přístup ke všem vašim finančním rezervám. MasterCard a Visa, největší výrobci platebních karet se chystají celý svůj výrobek inovovat.

Podle plánů výrobců mají mít nové platební karty svůj vlastní malý alfanumerický displej a několik tlačítek, prostřednictvím kterých bude moci ovládat kartu a zadávat nejjednodušší příkazy. Díky displeji by se měla podstatně zvýšit bezpečnost celých platebních styků, CodeSure slibuje například samostatné generování přístupových kódů k internetovému bankovnictví, nebo při převodech peněz. Visa začíná novou kartu zkoušet v kooperaci s některými Evropskými bankami, testy zatím prokazují dobrou spolehlivost.

VISA

VISA

Karty pravděpodobně bude ve více verzích, slibuje se například jednotlačítková i dvanáctitla­čítková verze, displej by měl mít osm míst. Do karet CodeSure je zatím integrovaná baterie, která vydrží přibližně tři roky provozu.

MasterCard je s testováním své karty zatím trochu pozadu, design je mírně odlišný od karet společnosti Visa, zatím byla představena jen varianta s jedním tlačítkem.

Zdroj: Visaeurope.com

Novinka Chystá se nová generace platebních karet, budou mít vlastní displej i klávesnici byla publikován 15. června 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!