Mistrovství světa ve fotbale přineslo rekord, sportovní servery sledovalo nejvíce lidí v dějinách

Tagy:  akamai, web, online obsah, rekord, online, uživatelé online, návštěvnost, maximální návštěvnost

Celým sportovním světem hýbe jedna z nejdůležitějších událostí, které se pravidelně opakují. Jde o mistrovství světa ve fotbale, které sledují milióny fanoušků. Nejrychlejší cesta, jak se dostat k aktuálním výsledkům a prognózám vede samozřejmě přes internet. Právě sportovní servery zažily v pátek mimořádně silný nápor, téměř každý chtěl vědět, jak první utkání tohoto mistrovství dopadne.

O detaily průzkumu se postarala společnost Akamai, která se zabývá analýzou průzkumů a webhostingem. Při zápase mistrovství světa bylo zaznamenáno na stránkách, pro které Akamai dodává informace 12 100 000 uživatelů, což byl maximální počet připojených lidí za jednu minutu. Fotbal se tak dostal na první místo událostí, při kterých byl pokořen rekord v návštěvnosti zpravodajských webů. Druhou nejvýznamnější událostí, při které byl počet online uživatelů za minutu až 8 600 000 byla volba nynějšího prezidenta USA Barracka Obamy.

Akamai se dostává k informacím díky provozu své vlastní sítě pro šíření internetového obsahu, podle tvrzení vedení firmy pracuje 20% celosvětových serverů právě s obsahem, který jim Akamai dodává.

Zdroj: Akamai.com

Novinka Mistrovství světa ve fotbale přineslo rekord, sportovní servery sledovalo nejvíce lidí v dějinách byla publikován 16. června 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!