AOL se zbavil ztrátového Beba, sociální síť koupila investiční společnost

Tagy:  sociální síť, facebook, používání, aol, bebo, prodej, ztráta, firma, sítě

Ještě přibližně před rokem a půl se velice často všemožně debatovalo o tehdy nově rodící se sociální síti Bebo. Někteří jí prorokovali skvělou budoucnost, jiní naopak tvrdili, že si Bebo na rodícím se trhu příliš neškrtne. Pravda je v druhém případě, společnost AOL, která Bebo vlastní se ho nyní zbavuje.

Prodeji Beba navíc pomohla složitá situace jeho vlastníka, AOL, který je dlouhodobě v problémech a prochází jednou z nejobtížnějších období v historii firmy. AOL Bebo koupil v roce 2008 za tehdy astronomických miliónů dolarů, očekávalo se, že AOL do rodící se sociální sítě bude vehementně investovat a pokusí se ji rozšířit co nejvíce. Pravdou ale je to, že se Bebo v podstatě nedokázalo rozšířit jinam než do Velké Británie, Nového Zélandu a Irska. Jelikož AOL zrovna potřebuje co nejvíce ušetřit, zbavuje se ztrátových částí firmy, mluví se i o prodeji některých dalších služeb, které jsou dlouhodobě nevýnosné.

Bebo koupila malá investiční společnost Criterion Capital Parners, zaplatila za ni „pouhých“ 150 miliónů dolarů. AOL však stejně považuje prodej za úspěch, protože dlouho nebylo možné najít žádného zájemce. Jestli Criterion Capital Parners budou dále řídit Bebo jako sociální síť, nebo jestli s ní mají jiné plány se dozvíme časem.

Zdroj: Reuters.com

Novinka AOL se zbavil ztrátového Beba, sociální síť koupila investiční společnost byla publikován 21. června 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!