Facebook dokázal vydělat za minulý rok astronomickou sumu, stoupá i počet jeho uživatelů

Kdo není na Facebooku, jako by nebyl. I tak by se dala definovat aktuální situace okolo této sociální sítě. Facebook ale dokáže i velice dobře vydělávat, svému provozovateli přinesl jen za minulý rok zisk okolo 800 miliónů dolarů, jde však jen o odhad, protože Facebook, jakožto soukromá společnost nemá povinnost zveřejňovat výši svých zisků a nákladů. Nejdůležitějším příjmem jsou logicky reklamy.

V reklamách se stal Facebook jedním z nejdůležitějších médií, reklamu také šíří sami uživatelé tím, že zakládají skupiny vztahující se k propagovaným výrobkům nebo službám, pro výrobce to tak znamená reklamu zdarma. Navíc se Facebook neustále rozšiřuje, už teď je odhadován počet aktivních uživatelů na 400 miliónů a další přibývají. Denně se na Facebooku aktivně objevuje přibližně polovina zaregistrovaných uživatelů se svým profilem, což znamená 200 miliónů lidí.

Facebook logo

Facebook logo

Ruku v ruce se zvyšováním počtu registrovaných lidí stoupá i návštěvnost stránek. Facebook se dokázal vyhoupnout na čtvrté místo za weby Yahoo, Google a Microsoft.

Zdroj: Reuters.com

Novinka Facebook dokázal vydělat za minulý rok astronomickou sumu, stoupá i počet jeho uživatelů byla publikován 22. června 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!