Kartou nejčastěji platí Švédi, nejvíce z bankomatů vybírají Poláci

Tagy:  karta, bankovní karta, mastercard, průzkum, bankomat, peníze, výběr, poplatky, karty, účet

Masivní rozšíření platebních karet znamenalo také rozšíření bankomatů. Společnost MasterCard, která je jedním z největších výrobců a distributorů platebních karet si nechala zpracovat průzkum, který byl zaměřen na využívání karet při placení a při vybírání hotovosti z bankomatů. Průzkum byl prováděn v Evropě.

Podle údajů ze zpracovaných výsledků nejméně věří kartám Italové, kteří uskutečňují 75% plateb u obchodníků formou hotovosti. Na druhém místě jsou Němci, na třetím Poláci. Naopak, nejvíce kartou platí Švédové, hotovost používají jen při 28% plateb. A co lidem při placení kartou nejvíce vadí? Hlavně to, že pokud kupují věci za cenu přibližně do 10 eur, přijde jim, že delší doba strávená u pokladny obtěžuje ty, za nimi. Zkrátka je placení kartou moc pomalé, což by však měla napravit vyvíjená generace nových karet.

Mastercard logo

Mastercard logo

Z bankomatů nejvícekrát za měsíc vybírají Poláci, uskutečňují v průměru pět výběrů peněz měsíčně, ale také nejvíce nakupují, měsíčně platí až 42 krát. Na úplně opačném konci jsou Němci, kteří bankomat navštěvují jen třikrát měsíčně, nosí ale také při sobě největší hotovost ze všech.

Zdroj: Mastercard.com

Novinka Kartou nejčastěji platí Švédi, nejvíce z bankomatů vybírají Poláci byla publikován 23. června 2010 v 05.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!