50% dětí zažilo na internetu negativní zkušenost, rodiče často podceňují nebezpečí

Zpráva Norton Online Family Report, kterou zpracovala společnost StrategyOne si vzala za cíl zjistit, jak bezpečnost na internetu vnímají ti nejohroženější, tedy děti a mladiství lidé. Bohužel, přišlo se na to, že podíl negativních zkušeností dětí se sítí stoupá, navíc se rodiče nepříliš snaží kontrolovat, co vlastně jejich potomci na internetu dělají.

Do průzkumu bylo zapojeno přes 7000 dospělých a 2 800 dětí. Jedno z nejznepokoji­vějších zjištění je, že děti tráví na internetu pořád více a více času, což má nejen vliv na jejich zdraví, ale i na jejich psychiku. Přišlo se na to, že pětina dětí ze vzorku udělala na internetu někdy věc, které litují. Více než 50% z nich zažilo přímo nějakou silně negativní zkušenost, například se jim podařilo stáhnout virus, někdo je podvedl (slíbená schůzka, obchod,…) nebo se jim dostaly do rukou fotografie nějaké, pro ně blízké osoby, se sexuálním podtextem. Nejčastější emoce, které jsou pociťovány při zmíněných situacích jsou hněv, popřípadě strach.

Příliš kladný není výsledek pro rodiče, méně než polovina ví, co se dá od internetu očekávat, zbytek buďto netuší, že mohou děti se závadným obsahem přijít do styku, nebo to podceňují.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka 50% dětí zažilo na internetu negativní zkušenost, rodiče často podceňují nebezpečí byla publikován 23. června 2010 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. FreeForums.org - profesionální free fórum
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  8. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!