Google dokáže odstranit libovolné aplikace z telefonů s Android systémem

Tagy:  android, telefon, smartphone, apple, přístroj, bezpečnost, mazání, aplikace, přístup

Telefony s operačním systémem Android mají funkci, o které zřejmě nikdo z majitelů takových přístrojů neví. Pro někoho možná bude takové zjištění až šokující. V podstatě jde o to, že Google dokáže odstraňovat na dálku aplikace z telefonů, které mají jako operační systém Android.

Google už dokonce takovou věc v praxi vyzkoušel na dvou aplikacích, které sice nebyly pro uživatele bezpečnostní hrozbou, ale porušovaly podmínky služby Android Market. Právě bezpečnost, respektive ochrana svých zákazníků, je podle Googlu největším kladem možnosti mazání. Pro Google to znamená i nejjednodušší řešení, pokud se odhalí nějaká aplikace, která porušuje dané podmínky.

O prvních dvou smazaných aplikacích se ví jen to, že byly vymyšleny bezpečnostním inženýrem k účelům výzkumu, podmínky Androidu Market měly být porušeny tím, že údaje o aplikacích byly vymyšlené, právě proto, aby se podpořilo jejich stahování.

Na každý pád se ale podle vyjádření Googlu nemusí nikdo bát, že by mu aplikace mizely jen tak, samy od sebe. Při nějakém mazání budou vždy uživatelé informování na displeji svého přístroje.

Zdroj: Android-developers.blog­spot.com

Novinka Google dokáže odstranit libovolné aplikace z telefonů s Android systémem byla publikován 27. června 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!