Google rozšiřuje své služby, přidává funkce do Docs a Maps

Tagy:  google, novinky, docs, mapy, google maps, google docs, dokumenty, pravítko, vzdálenost, měření

Google zvyšuje funkčnost dvou svých služeb. První změna se týká služby Google Docs, konkrétně jde o novou funkci v ukládání souborů. Druhá novinka se vztahuje ke službě Mapy Google, bude praktická především pro cestovatele, kteří chtějí zjistit jak daleko se budou dopravovat.

Novinka v Google Docs spočívá v uploadování souborů. Zde je k dispozici úplně nová volba „konvertovat text z PDF“. Vypadá to tak, že si vybereme soubor z počítače, nahrajeme na Google Docs a použijeme zmiňovanou funkci. Soubor se nahraje a objeví se v seznamu vložených dokumentů, ale je v něm pouze text, bez obrázků a podobných věcí.

Pokud hodně cestujete a potřebujete alespoň zhruba odhadnout vzdálenost dvou různých míst na mapě, můžete využít novinku v Google Maps. „Nástroj na měření vzdálenosti“, jak se novinka jmenuje, se musí nejdříve aktivovat v menu Lab, posléze se na obrazovce objeví malé pravítko, po kliknutí na něj se otevře nabídka se základním nastavením. K dispozici jsou jednotky anglické i standardní metrické.

Nástroj pro měření vzdálenosti funguje bez problémů, konvertování textu je ale zatím ve zkušební verzi a mohou se objevit problémy.

Zdroj: Googlesystem.blog­spot.com

Novinka Google rozšiřuje své služby, přidává funkce do Docs a Maps byla publikován 24. června 2010 v 03.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!