Google rozšiřuje své služby, přidává funkce do Docs a Maps

Google zvyšuje funkčnost dvou svých služeb. První změna se týká služby Google Docs, konkrétně jde o novou funkci v ukládání souborů. Druhá novinka se vztahuje ke službě Mapy Google, bude praktická především pro cestovatele, kteří chtějí zjistit jak daleko se budou dopravovat.

Novinka v Google Docs spočívá v uploadování souborů. Zde je k dispozici úplně nová volba „konvertovat text z PDF“. Vypadá to tak, že si vybereme soubor z počítače, nahrajeme na Google Docs a použijeme zmiňovanou funkci. Soubor se nahraje a objeví se v seznamu vložených dokumentů, ale je v něm pouze text, bez obrázků a podobných věcí.

Pokud hodně cestujete a potřebujete alespoň zhruba odhadnout vzdálenost dvou různých míst na mapě, můžete využít novinku v Google Maps. „Nástroj na měření vzdálenosti“, jak se novinka jmenuje, se musí nejdříve aktivovat v menu Lab, posléze se na obrazovce objeví malé pravítko, po kliknutí na něj se otevře nabídka se základním nastavením. K dispozici jsou jednotky anglické i standardní metrické.

Nástroj pro měření vzdálenosti funguje bez problémů, konvertování textu je ale zatím ve zkušební verzi a mohou se objevit problémy.

Zdroj: Googlesystem.blog­spot.com

Novinka Google rozšiřuje své služby, přidává funkce do Docs a Maps byla publikován 24. června 2010 v 03.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!