Youtube.com vyhrává soudní spor s Viacomem, překvapuje i recesistickým tlačítkem

Google, vlastník serveru pro sdílení videí Youtube.com vyhrál soudní spor se společností Viacom. Soud přiřkl vítězství Googlu na základě zákona Digital Millennium Copyright Act, DMCA, který byl v tomto případě uplatňován a který se zabývá právě problémy při poskytování multimediálního obsahu, jako jsou například videa. Viacom požadoval miliardu dolarů a oficiální omluvu.

Google vyhrál nad Viacomem i kvůli tomu, že všechna videa, u kterých je nahlášeno nějaké poškození autora okamžitě odstraňuje. Právě kvůli poškozování autorských práv Viacom podával žalobu.

Youtube logo

Youtube logo

Druhá novinka, která se týká Googlu, respektive serveru Youtube.com je možná trochu recesistická funkce. Jak jistě víte, celý sportovní svět právě žije mistrovstvím světa ve fotbale. Právě na MS v JAR byly poprvé výrazněji vidět tzv. vuvuzely, trubky, které vydávají velice hlasitý zvuk. Kvůli vuvuzelám je fotbalová veřejnost rozpolcena. Jedni ji berou jako zajímavý doplněk k fandění, jiní její zvuk nemohou vystát. U všech videí, i těch nejkratších z mistrovství světa ti pozornější zaznamenali v přehrávači nové tlačítko. Je to symbol fotbalového míče, po kliknutí na něj se spustí právě zvuk (nepříjemný) zmiňovaných vuvzel.

Proč bylo tlačítko vůbec přidáváno k videím není jasné, zřejmě jde o legraci.

Zdroje: Youtube.com , Youtube-global.blogspot­.com

Novinka Youtube.com vyhrává soudní spor s Viacomem, překvapuje i recesistickým tlačítkem byla publikován 24. června 2010 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. iVysílání – online televizní archiv České televize
  9. Smajlíci
  10. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!