Nokia mění operační systém u řady N, Symbian nahradí MeeGo

Pokud používáte Linux, a zároveň mobilní telefony od společnosti Nokia, jistě vás tato zpráva potěší. Nokia se totiž chystá inovovat svoji modelovou řadu N telefonů, nejdůležitější věc, která se bude měnit je operační systém. Doposud instalovaný Symbian bude nahrazen linuxovým MeeGo.

MeeGo si dokázal vybudovat relativně dobrou pozici na netboocích , tedy „malých noteboocích“, které jsou určeny především pro prohlížení internetu a jejich největší výhodou je skladnost. MeeGo ve verzi pro netbook byl poprvé vydán na konci tohoto května, nejdůležitější krok v historii této distribuce však bylo vydání verze 1.1, která se orientuje především na zákazníky s tablety a smartphony.

MeeGo běží na jádru ve verzi 2.6.33, výchozím prohlížečem je Google Chrome. MeeGo samotný pak vychází z díly Nokie a částečně pak Intelu, Intel přinesl do projektu základ v podobě operačního systému Moblin, Nokia pak přišla s Maemo, což byl původně zamýšlený operační systém.

Zatím se přesně neví, kdy Nokia začne prodávat telefony s MeeGo, jedním z termínu by mohlo být září tohoto roku. Nokia však potvrdila, že alespoň jeden telefon z produktové řady N se Symbianem bude.

Zdroj: Reuters.com

Novinka Nokia mění operační systém u řady N, Symbian nahradí MeeGo byla publikován 28. června 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. FreeForums.org - profesionální free fórum
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  10. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!