Začne Google nabízet letenky?

Google vydělává obrovské peníze všemi možnými způsoby, provozuje reklamní systém, vydělává mu i Youtube a jiné weby, které pod jeho správu patří. To však zřejmě největší internetové společnosti nestačí a tak chce Google investovat do dalšího slibně se vyvíjejícího odvětví, do online prodeje letenek.

První krok už byl učiněn, Google koupil společnost ITA, což je portál, který nabízí online prodej a rezervaci letenek. Celá transakce však přijde podezřelá antimonopolnímu úřadu v USA, který ji začal prošetřovat. Pravděpodobně je to na popud některých menších společností, které také nabízejí přes internet své letenky.

Google slíbil skloubení technologie nabízení letenek se svým vyhledáváním, nebude tak přímo prodávat letenky, spíše bude fungovat jako neplacená reklama, což mimo jiné znamená, že se ti, co cestují letadlem častěji nemusejí bát, že by ceny u online rezervací šly nějak výrazně nahoru.

Trochu úsměvné je, že ITA nabízí svoje služby i největšímu konkurentovi Googlu, Microsoftu, neboť jeho vyhledávač Bing už podobnou technologii, jakou plánuje používat Google má.

Zdroj: Google.com

Novinka Začne Google nabízet letenky? byla publikován 6. července 2010 v 04.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!