Opera 10.60 je hotová, podle prvních testů je o dost vyšší rychlost než u minulé verze

Tagy:  opera, prohlížeč, nová verze, html5, dostupnost, ochrana, avg, 10.60, verze, prohlížeče, chrome, firefox, google, yandex, technologie

Opera patří k prohlížečům, které si již napevno zajistily svoji oblibu u uživatelské komunity. Vývojáři slibují především veliké zrychlení oproti minulé verzi 10.5, za pravdu jim dávají první testy, které Operu srovnávaly s jinými prohlížeči. Nová Opera 10.6 je založena na jádře Presto 2.6, kromě vyšší rychlosti je slíbena i lepší spolupráce s technologií HTML5, která se pomalu začíná využívat v tvorbě webových stránek.

Rychlost stoupla údajně až o 50%, čímž pokořila všechny ostatní prohlížeče, včetně Firfoxu a Internet Exploreru. Na druhé místo tak odsunula Chrome. Pojďme ale k technologiím HTML5, zde je nově přidána podpora videa WebM, Opera také nově podporuje HTML5 offline aplikace.

Opera logo

Opera logo

Vývojářům pomohl i výrobce antiviru AVG, který se podílí na přepracované ochraně před podvodnými a zavirovanými stránkami. AVG přislíbil svoji spolupráci prakticky po celém světě, v Rusku ale sáhla Opera po vyhledávači Yandex, který se také ochranou zabývá.

Poslední větší změnou je nastavení vyhledávače Bing jako standardního vyhledávače na prázdné stránce.

Nejnovější verzi Opera 10.60 lze stáhnout ze stránek Edownload.cz.

Zdroj: Opera.com/browser

Novinka Opera 10.60 je hotová, podle prvních testů je o dost vyšší rychlost než u minulé verze byla publikován 3. července 2010 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!