Facebook má v Německu problémy se soukromím, DPA se nelíbí nahrávání fotek

Tagy:  facebook, sociální síť, bezpečnost, komunikace, věrohodnost, dpa, úřad, fotky, videa, data, pokuta

Jestli používáte Facebook, určitě jste si někdy zkoušeli nahrát fotku a pokud na ní bylo více vašich přátel, označili jste i přátele. To je celkem logická věc, proč se nepodělit o zážitek s ostatními. V České republice je to naprosto běžná věc, v Německu však začalo nahrávání fotek vadit Úřadu na ochranu dat – DPA.

Johannes Caspar, který pracuje jako komisař úřadu DPA už začíná situaci řešit, zatím se vše odehrává pouze ve spolkové zemi Hamburk, je ale možné, že se podobný názor vyskytne i v jiných zemích. Casparovi jednoduše vadí, že můžete nahrát fotku cizí osoby bez jejího svolení. Čistě teoreticky je takové jednání přestupkem, dokonce se z něj můžete zodpovídat (pokud Vás samozřejmě přítel udá), pokud by jste chtěli být 100% nevinní, nesměli by jste tak nahrávat žádný multimediální obsah, na kterém je kdokoliv jiný než vy.

Situace dokonce došla už tak daleko, že Facebook pravděpodobně nemine pokuta. Zdroje z Facebooku totiž potvrdily pro BBC existenci dopisu, který byl zaslán DPA právnímu oddělení sociální sítě, ve kterém je specifikovaná v čem je problém a co z toho hrozí. Pokuta, pokud ji Facebook dostane by sice neměla být velká, na každý pád je ale jednání úřadu DPA trochu nepochopitelné. Navíc nikdo netuší, jak by se vlastně dal problém řešit, aby takové jednání nebylo protiprávní.

Zdroj: News.bbc.co.uk

Novinka Facebook má v Německu problémy se soukromím, DPA se nelíbí nahrávání fotek byla publikován 9. července 2010 v 02.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Jak na vklad v online casinu? Zkuste platbu pomocí SMS
  6. Využívejte výhody softwaru pro vážní systémy
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!
  9. Jak si zajistit rychlé internetové připojení v Kralupech nad Vltavou a jejich okolí?
  10. Objevte informační systém, který příznivě ovlivní vaše podnikání

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!