Oracle stojí proti žalobě, podal ji tvůrce MySQL

Na poli IT se rýsuje další soudní spor. Žalobcem je tentokrát Michael Widenius, programátor, který vytvořil jednu z nejpoužívanějších databazí MySQL. Stěžuje si na to, že Evropská komise schválila obchod, mezi společnostmi Sun a Oracle. Není to totiž zas tak dávno, kdy Oracle koupil Sun.

Oracle se tak dostal právě k vývoji databáze MySQL, která byla Sunem zakoupena před dvěma lety za astronomickou miliardu dolarů. Evropská komise vydávala povolení k odkoupení Sunu, při šetření nebylo shledáno žádné pochybení, proto bylo povolení vydáno.

Žalobou se teď bude zabývat Evropský soud v Luxemburgu, který čeká dosti složitá práce. Widenius totiž projevuje obavu, aby Oracle splnil to co slíbil, sám totiž vyvíjí svoji, ovšem komerční databázovou technologii. I když Oracle dlouho prohlašuje, že rozhodně nebude MySQL „házet klacky pod nohy“, dají se očekávat nějaké problémy, hlavně kvůli tomu, že sliby Oraclu nemají žádnou právní platnost, v podstatě nejsou oficiální.

Evropská komise prohlašuje, že zakoupení MySQL by mohlo pomoci jejímu dalšímu rozvoji, na stanovisko soudu si však budeme muset ještě počkat.

Zdroj: FT.com

Novinka Oracle stojí proti žalobě, podal ji tvůrce MySQL byla publikován 7. července 2010 v 03.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!