Oracle stojí proti žalobě, podal ji tvůrce MySQL

Na poli IT se rýsuje další soudní spor. Žalobcem je tentokrát Michael Widenius, programátor, který vytvořil jednu z nejpoužívanějších databazí MySQL. Stěžuje si na to, že Evropská komise schválila obchod, mezi společnostmi Sun a Oracle. Není to totiž zas tak dávno, kdy Oracle koupil Sun.

Oracle se tak dostal právě k vývoji databáze MySQL, která byla Sunem zakoupena před dvěma lety za astronomickou miliardu dolarů. Evropská komise vydávala povolení k odkoupení Sunu, při šetření nebylo shledáno žádné pochybení, proto bylo povolení vydáno.

Žalobou se teď bude zabývat Evropský soud v Luxemburgu, který čeká dosti složitá práce. Widenius totiž projevuje obavu, aby Oracle splnil to co slíbil, sám totiž vyvíjí svoji, ovšem komerční databázovou technologii. I když Oracle dlouho prohlašuje, že rozhodně nebude MySQL „házet klacky pod nohy“, dají se očekávat nějaké problémy, hlavně kvůli tomu, že sliby Oraclu nemají žádnou právní platnost, v podstatě nejsou oficiální.

Evropská komise prohlašuje, že zakoupení MySQL by mohlo pomoci jejímu dalšímu rozvoji, na stanovisko soudu si však budeme muset ještě počkat.

Zdroj: FT.com

Novinka Oracle stojí proti žalobě, podal ji tvůrce MySQL byla publikován 7. července 2010 v 03.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!