Captcha se mění, nebude jen text, přichází animace

Tagy:  Bezpečnost, spambot, spam, bot, robot, captcha, ochrana, zahlcení, příspěvky, text, video, animace

Dovolil bych si říci, že není uživatel internetu, který by se s technologií Captcha nesetkal. Captcha je ochrana proti botům, tedy proti programům, které mají za úkol zahltit fórum nebo příspěvek odkazy nebo obrázky.

Jelikož se vyvíjí spamboti, musí se společně s nimi vyvíjet i ochrana, která jim brání v jejich „práci“. Dost dlouhou dobu to fungovalo tak, že se obrázky Captcha stávaly více a více složitější, což však výrazně zhoršovalo jejich čitelnost. S řešením jak problém s čitelností vyřešit a zároveň zvýšit ochranu se vyrukovalo před několika málo dny. Captcha bude totiž nabízena jako video, respektive animace.

NuCaptcha logo

NuCaptcha logo

Princip zůstane stejný jako předtím, uživatel musí přečíst text a ten pak přepsat do textového pole. Kliknutím na tlačítko proběhne schválení a požadavek je odeslán. Na stránkách NuCaptcha.com najdete ukázky devíti témat, které se začnou v brzké době používat. Animace jsou na pohled velice líbivé, text je větší, ostřejší, takže se minimalizuje riziko, že si některé písmeno spletete, nebo ho přehlédnete. Technologie dokonce pokročila tak daleko, že systém dokáže klasifikovat, podle chování uživatele, zda jste bot nebo živoucí člověk, podle toho také nabízí různě obtížné animace.

Zdroj: NuCaptcha.com

Novinka Captcha se mění, nebude jen text, přichází animace byla publikován 8. července 2010 v 03.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Co je IP adresa a jak ji zjistit?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!