Android v USA posiluje, má nárůst o 44 procent

Tagy:  android, windows mobile, palm, rim, apple, iphone, systém, smartphone, operační systém

Operační systém Android si zřejmě napevno získal srdce majitelů smartphonů, tedy pokročilých mobilních telefonů, povětšinou s dotykovým ovládáním. Podíl těch, kteří používají operační systém z dílem Googlu se zvyšuje celosvětově, v Americe už má Android 13% uživatelů podporovaných mobilních telefonů.

Průzkum, který měla na starost společnost comScore zjistil, že nějaký smartphone má skoro 50 miliónů Američanů, přesněji je to 49,1 miliónů. Čísla se týkají druhého čtvrtletí tohoto roku, v tom prvním používalo Android jen 9% uživatelů. V řeči čísel je to tedy nárůst o 44%. Na velice dobrou pozici systému Android doplácí především operační systém Windows Mobile, který ztratil prakticky nejvíce ze všech sledovaných systémů.

Američané nejvíce používají operační systém RIM OS, který má na trhu skoro 42% a na rozdíl od Windows Mobile neztratil téměř žádné procentní body. Velice dobře se vede Apple iOS, který má 24,4 procent. Ten oproti prvnímu čtvrtletí ztratil jedno procento svého podílu. Na třetím místě je již několikrát zmiňovaný Windows Mobile – 13,2%. Čtvrté místo patří Androidu, páté Palm OS, který má 4,8%.

Zdroj: comScore.com

Novinka Android v USA posiluje, má nárůst o 44 procent byla publikován 12. července 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!