Ubuntu bude mít své vlastní písmo, zatím se zkouší

Tagy:  ubuntu, linux, distribuce, písmo, grafika, design, font, vzhled, dalton maag, canonical

Společnost Canonical, která vyvíjí distribuci Ubuntu chce pro ni vyzkoušet nový font. Právě vzhled písma je u linuxových distribucí často kritizován, to by se mělo s příchodem zbrusu nového typu písma změnit. Canonical potvrdil jeho funkčnost pod distribucí Ubuntu, žádná z dalších společností, které vyvíjejí své vlastní distribuce vývoj písma neohlásila.

Canonical sice není přímým vývojářem písma, tím je společnost Dalton Maag, jestli Canonicall za vývoj platil a jestli ano pak kolik není nikde oznámeno. Font by měl být kompletně hotov osmého srpna, je však pravděpodobné, že se bude ještě chvíli testovat a pak bude teprve nabídnut uživatelům.

Písmo je prozatím vyvíjeno pod pracovním názvem UbuntuBeta, konečný název bude stejný, jako distribuce: Ubuntu. Ke stažení bude ve standardním formátu, který je používán pro písma, OpenType TTF. Dokonce je vyvíjeno i několik jeho variant, například bold italix, nebo condensed verze. Font má obvyklé latinské znaky, kromě nich bude ještě dostupní cyrilice a znaky řecké abecedy.

Bližší informace naleznete na Design.canonical

Zdroj: Desing.canoni­cal.com

Novinka Ubuntu bude mít své vlastní písmo, zatím se zkouší byla publikován 9. července 2010 v 18.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Rozzlobenimuzi.com
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!