Ubuntu bude mít své vlastní písmo, zatím se zkouší

Společnost Canonical, která vyvíjí distribuci Ubuntu chce pro ni vyzkoušet nový font. Právě vzhled písma je u linuxových distribucí často kritizován, to by se mělo s příchodem zbrusu nového typu písma změnit. Canonical potvrdil jeho funkčnost pod distribucí Ubuntu, žádná z dalších společností, které vyvíjejí své vlastní distribuce vývoj písma neohlásila.

Canonical sice není přímým vývojářem písma, tím je společnost Dalton Maag, jestli Canonicall za vývoj platil a jestli ano pak kolik není nikde oznámeno. Font by měl být kompletně hotov osmého srpna, je však pravděpodobné, že se bude ještě chvíli testovat a pak bude teprve nabídnut uživatelům.

Písmo je prozatím vyvíjeno pod pracovním názvem UbuntuBeta, konečný název bude stejný, jako distribuce: Ubuntu. Ke stažení bude ve standardním formátu, který je používán pro písma, OpenType TTF. Dokonce je vyvíjeno i několik jeho variant, například bold italix, nebo condensed verze. Font má obvyklé latinské znaky, kromě nich bude ještě dostupní cyrilice a znaky řecké abecedy.

Bližší informace naleznete na Design.canonical

Zdroj: Desing.canoni­cal.com

Novinka Ubuntu bude mít své vlastní písmo, zatím se zkouší byla publikován 9. července 2010 v 18.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!