Končí funkčnost Windows XP, jediné řešení je přejít na SP3

Tagy:  windows, microsoft, windows 7, windows vista, operační systémy, platnost, používání, bezpečnost, aktualizace

Windows XP si během svého „funkčního období“ vybudoval postavení nejpoužívanějšího operačního systému na světě, to mu nesebral ani žádný z nových operačních systémů, které Microsoft představil, Windows Vista ani Windows 7 nedokázal doposud ohrozit místo na slunci, které si Windows XP vybudoval.

Bohužel, pokud máte SP2, tedy Service Pack 2, a stále používáte Windows XP od dnešního dne Vám zbývají jen dvě možnosti, jak neohrozit svůj počítač. Jednak je to přechod na některý z novějších operačních systémů, ale také poslední možná aktualizace operačního systému na Service Pack 3. Pro Service Pack 2 už nebudou vydávány žádné nové bezpečností, ani jiné aktualizace, takže pokud u něj zůstanete, vystavujete svůj počítač celkem velkému nebezpečí.

Windows XP logo

Windows XP logo

Přechod na SP3 není žádný velký problém, stačí si jen stáhnout instalační balík ze stránek Microsoftu a přeinstalovat systém. Přeinstalace ale vydrží jen čtyři roky. Ještě tak dlouho bude Microsoft pro SP3 vydávat bezpečnostní aktualizace, pak končí veškerá podpora Windows XP a nezbývá nic jiného, než přejít na nový operační systém.

I přes varování Microsoftu si stále ještě mnoho lidí ponechává svůj systém ve staré verzi a tento stav se zřejmě hned tak nezmění.

Zdroj: Microsoft.com

Novinka Končí funkčnost Windows XP, jediné řešení je přejít na SP3 byla publikován 13. července 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!