Končí funkčnost Windows XP, jediné řešení je přejít na SP3

Tagy:  windows, microsoft, windows 7, windows vista, operační systémy, platnost, používání, bezpečnost, aktualizace

Windows XP si během svého „funkčního období“ vybudoval postavení nejpoužívanějšího operačního systému na světě, to mu nesebral ani žádný z nových operačních systémů, které Microsoft představil, Windows Vista ani Windows 7 nedokázal doposud ohrozit místo na slunci, které si Windows XP vybudoval.

Bohužel, pokud máte SP2, tedy Service Pack 2, a stále používáte Windows XP od dnešního dne Vám zbývají jen dvě možnosti, jak neohrozit svůj počítač. Jednak je to přechod na některý z novějších operačních systémů, ale také poslední možná aktualizace operačního systému na Service Pack 3. Pro Service Pack 2 už nebudou vydávány žádné nové bezpečností, ani jiné aktualizace, takže pokud u něj zůstanete, vystavujete svůj počítač celkem velkému nebezpečí.

Windows XP logo

Windows XP logo

Přechod na SP3 není žádný velký problém, stačí si jen stáhnout instalační balík ze stránek Microsoftu a přeinstalovat systém. Přeinstalace ale vydrží jen čtyři roky. Ještě tak dlouho bude Microsoft pro SP3 vydávat bezpečnostní aktualizace, pak končí veškerá podpora Windows XP a nezbývá nic jiného, než přejít na nový operační systém.

I přes varování Microsoftu si stále ještě mnoho lidí ponechává svůj systém ve staré verzi a tento stav se zřejmě hned tak nezmění.

Zdroj: Microsoft.com

Novinka Končí funkčnost Windows XP, jediné řešení je přejít na SP3 byla publikován 13. července 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!