Microsoft zveřejní pro Rusko zdrojové kódy nejdůležitějších produktů

Tagy:  Microsoft, fsb, špionáž, operační systém, windows, microsoft windows, vista, windows 7, špión, agent

Celou Evropou hýbe špionážní aféra. Trochu jako za studené války si teď musí připadat Ruští politici a hlavně šéfové tajných služeb, kteří mají „na talíři“ přicházející výměnu špionů mezi USA a Ruskem. Tyto výměny se běžně během studené války prováděly, nyní, když došlo k zachycení vyzvědačů si je obě strany opět vymění, tak, jako tomu bylo „za starých časů“.

Proto možná leckoho překvapí krok Microsoftu, který se dohodl s ruským technickým centrem na spolupráci v oblasti operačních systémů, což znamená, že Microsoft odhalí zdrojové kódy svých nejnovějších programů. V celé záležitosti se velmi angažuje ruská tajná služba FSB, které se tak dostane do rukou zdrojový kód nejnovějšího operačního systému Windows 7, ale i jiných velkých projektů Microsoftu, jako je například kancelářský balík Microsoft Office 2010.

Celá dohoda mezi Microsoftem a technickým institutem funguje už osm let, projekt, který spolupráci poskytuje se nazývá Government Security a jeho největším úkolem má být zlepšení bezpečnosti programů a operačních systémů. Finanční pozadí celé akce je zahaleno mlhou mlčení, takže se pravděpodobně více informací nedozvíme.

Zdroj: ZDnet.com

Novinka Microsoft zveřejní pro Rusko zdrojové kódy nejdůležitějších produktů byla publikován 15. července 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Moderní domácnost je SMART
  5. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!