Youtube zvyšuje standard svých videí, bude k dispozici 4K

Tagy:  youtube, video, rozlišení, vzhled, design, 4k, 1080p, rozlišení videa, sdílení, stream, videozáznam

Server pro sdílení videí Youtube.com bude nyní nabízet i videa, která nejsou ve standardních a nejvyužívanějších rozlišeních, přibude totiž možnost nahrávat a přehrávat videa v rozlišení 4k.

Video 4K má rozlišení 4096×2304 při poměru stran 16:9. To je velký rozdíl oproti 1080p videím, které mají o dost méně obrazových bodů. Youtube se zavázal k tomu, že bude dostupný maximální poměr stran videa při rozlišení 4096×2304 4:3.

Youtube logo

Youtube logo

V souvislosti s rozlišením se změnil i maximální počet Mbps přenosu při prohlížení videa. Obvyklá je rychlost okolo 6 Mbps, videa 4K mají rychlost přenosu až 13 Mbps. Rozdíl oproti „obyčejným“ videím, které se na Youtube nacházejí je při pohledu lidského oka opravdu velice znatelný, podle různých zdrojů lze při troše štěstí najít stejné video nahrané jak v 4k tak v obyčejném 1080p a porovnat si kvalitu obrazu „na vlastní oči“.

Při nahrávání videa 4K si Youtube sám nastaví potřebné údaje, takže nahrávání probíhá úplně stejně jako u kteréhokoliv jiného videa. Bohužel, jelikož je 4K úplným nováčkem, zatím není nahraný velký počet takových záznamů, to se přirozeně s přibývající dobou změní.

Novinka Youtube zvyšuje standard svých videí, bude k dispozici 4K byla publikován 14. července 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!