Konec finanční krize? Prodej počítačů strmě stoupá

V posledních několika měsících se stále ještě dosti často skloňovalo slovní spojení finanční krize. Ta, i když způsobila potíže spoustě firem a nevyhnula se ani IT už podle výsledků prodeje ustupuje.

Nejvíce počítačů na světě prodala společnost HP, v druhém čtvrtletí tohoto roku bylo prodáno 14,8 miliónů počítačů, povětšinou notebooků s logem HP. Na druhém místě, co se prodejnosti týče se umístil Dell, zabral na trhu okolo 13%, na HP mu ale pořád přes pět procent chybí. Rozdíl mezi druhou a třetí pozicí není velký, dosahuje pouze 0,4% tržního podílu, právě tolik chybí na dosažení druhé příčky společnosti Acer. Výsledky tržního podílu jsou ale relativní, je třeba se dívat i na to, jak dokáží společnosti překonávat „sami sebe“, tedy jestli dokáží prodat více počítačů oproti minulému roku. Lenovo, které prodalo 8,3 miliónů počítačů si například polepšilo téměř o 50%, stejně tak je na tom Toshiba, která sice nevyrobila nijak moc počítačů (4,34 miliónů), zvýšila ale svoji výrobu o 26%.

Podle společnosti IDC, která prováděla výzkum zaměřený právě na prodej počítačů se podařilo docílit takových výsledků jednak díky konci finanční krize, ale také díky tomu, že mnoho firem se rozhodlo zbavit se svých starých počítačů z toho důvodu, že zavedené Windows XP už nebudou podporovány a pro firmu je lepší koupit nové počítače s novým předinstalovaným systémem, než dávat nový systém do starých počítačů a riskovat tak ztrátu výkonu.

Zdroj: IDC.com

Novinka Konec finanční krize? Prodej počítačů strmě stoupá byla publikován 15. července 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. iVysílání – online televizní archiv České televize
  9. Smajlíci
  10. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!