46% nainstalovaných OS Windows 7 je v 64 bitové verzi, oproti Windows Vista nárůst o 35%

Tagy:  windows, microsoft, microsoft windows, windows 7, windows vista, operační systém, operační systémy

64 bitová verze operačního systému Windows 7 od Micorosftu zabírá 46% nainstalovaných systémů. Oproti Windows Vista, kde byl 64 bitový systém pouze na 11% počítačů je to obrovský pokrok.

I když si Microsoft oceňuje velký nástup 64 bitové varianty systému, uživatelé se zřejmě smířili s tím, že má 64 bitová varianta i své nevýhody. Jde hlavně o podporu, tedy spíše nepodporu programů, často i důležitých utilit nebo kancelářských balíků. Na druhou stranu znamenalo pro Microsoft představení operačního systému Windows 7 významný finanční efekt.

Microsoft logo

Microsoft logo

I když byly do vývoje investovány nemalé finanční prostředky, Windows 7 si našel své zákazníky. Jde o to, že znamenal výrazný podnět pro firmy i pro jednotlivce, kteří používali starší Windows XP, ale z nějakých důvodů nechtěli přecházet na minulé Windows Vista.

Podle různých odborných dohadů se očekává, že by 64 bitová verze mohla zanedlouho překonat 32 bitovou verzi a stát se tak dominantním systémem. Dle průzkumů si stále největší podíl uživatelů drží Windows XP.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka 46% nainstalovaných OS Windows 7 je v 64 bitové verzi, oproti Windows Vista nárůst o 35% byla publikován 17. července 2010 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!