Bezpečnostní chyby - králem je Apple

Společnost Apple se dostala v množství odhalených bezpečnostních chyb ve svých programech na smutnou špičku. Z ní odsunula Microsoft. Vyplývá to ze závěrečné zprávy sdružení testerů a programátorů společnosti IBM X-Force.

Mnoho zákazníků společnosti Apple toto sdělení překvapilo, neboť právě software od Apple byl vždy spojován s bezpečnostní a solidní ochranou soukromí. Druhé místo této smutné statistiky obsadil redakční systém Joomla, třetí je již zmiňovaný Microsoft. Nepříliš dobře na tom jsou například společnosti Cisco nebo Oracle, které v této statistice také nedopadly zrovna stoprocentně. Nejvíce bezpečnostních chyb je odhalováno v programech, které ke své práci potřebují komunikaci s internetem, což však není příliš překvapující zjištění.

V důvodech stále zvětšujícího se počtu chyb vítězí dle testerů hlavně pokulhávající aktualizace aplikací, které přicházejí k zákazníkovi příliš pozdě, nebo neobsahují řešení těch nejzávažnějších chyb.

Zdroj: PcWorld.com

Novinka Bezpečnostní chyby - králem je Apple byla publikován 11. srpna 2008 v 20.44. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!