Bezpečnostní chyby - králem je Apple

Společnost Apple se dostala v množství odhalených bezpečnostních chyb ve svých programech na smutnou špičku. Z ní odsunula Microsoft. Vyplývá to ze závěrečné zprávy sdružení testerů a programátorů společnosti IBM X-Force.

Mnoho zákazníků společnosti Apple toto sdělení překvapilo, neboť právě software od Apple byl vždy spojován s bezpečnostní a solidní ochranou soukromí. Druhé místo této smutné statistiky obsadil redakční systém Joomla, třetí je již zmiňovaný Microsoft. Nepříliš dobře na tom jsou například společnosti Cisco nebo Oracle, které v této statistice také nedopadly zrovna stoprocentně. Nejvíce bezpečnostních chyb je odhalováno v programech, které ke své práci potřebují komunikaci s internetem, což však není příliš překvapující zjištění.

V důvodech stále zvětšujícího se počtu chyb vítězí dle testerů hlavně pokulhávající aktualizace aplikací, které přicházejí k zákazníkovi příliš pozdě, nebo neobsahují řešení těch nejzávažnějších chyb.

Zdroj: PcWorld.com

Novinka Bezpečnostní chyby - králem je Apple byla publikován 11. srpna 2008 v 20.44. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!