Google koupil Metaweb, použije ho na zlepšení vlastního vyhledávání

Google v poslední době čím dál tím víc investuje do různých IT společností, které kupuje a posléze používá jejich technologii na zlepšení svého vlastního vyhledávání. Metaweb se Googlu hodí opravdu znamenitě, jde totiž o společnost, která provozuje jednu z největších internetových databází.

Google měl zájem především o Freebase.com, což je zmiňovaná internetová databáze. Opravdu jde o jeden z největších takových počinů na internetu, celkově obsahuje přes dvanáct miliónů různých položek ze všech možných oborů lidského tvoření, jsou zde záznamy o filmech, různých zeměpisných místech nebo slavných lidech.

Záznamy jsou velice detailní a celkově vyhledávání na Freebase.com je velice intuitivní a snadné. Navíc si společnost Metaweb dokázala zlepšit svoji vlastní technologii tak, že není problém například rozlišovat ve vyhledávání mezi stejnými jmény.

Google využije databáze ve vlastním vyhledávání především tím, že bude Freebase.com zapojena v různých jiných službách, které Google doposud bezproblémů provozuje.

Zdroj: IPCommunicati­ons.tmcnet.com

Novinka Google koupil Metaweb, použije ho na zlepšení vlastního vyhledávání byla publikován 19. července 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. Smajlíci
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!