Google koupil Metaweb, použije ho na zlepšení vlastního vyhledávání

Tagy:  metaweb. freebase.com, google, databáze, vyhledávání, služby, nákup

Google v poslední době čím dál tím víc investuje do různých IT společností, které kupuje a posléze používá jejich technologii na zlepšení svého vlastního vyhledávání. Metaweb se Googlu hodí opravdu znamenitě, jde totiž o společnost, která provozuje jednu z největších internetových databází.

Google měl zájem především o Freebase.com, což je zmiňovaná internetová databáze. Opravdu jde o jeden z největších takových počinů na internetu, celkově obsahuje přes dvanáct miliónů různých položek ze všech možných oborů lidského tvoření, jsou zde záznamy o filmech, různých zeměpisných místech nebo slavných lidech.

Záznamy jsou velice detailní a celkově vyhledávání na Freebase.com je velice intuitivní a snadné. Navíc si společnost Metaweb dokázala zlepšit svoji vlastní technologii tak, že není problém například rozlišovat ve vyhledávání mezi stejnými jmény.

Google využije databáze ve vlastním vyhledávání především tím, že bude Freebase.com zapojena v různých jiných službách, které Google doposud bezproblémů provozuje.

Zdroj: IPCommunicati­ons.tmcnet.com

Novinka Google koupil Metaweb, použije ho na zlepšení vlastního vyhledávání byla publikován 19. července 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  3. Jak si zajistit rychlé internetové připojení v Kralupech nad Vltavou a jejich okolí?
  4. Vytvořte si dárkový poukaz online
  5. Webhosting a VPS: Co potřebujete právě vy?
  6. Využívejte výhody softwaru pro vážní systémy
  7. Kondenzátory v praxi, které vlastnosti jsou u nich důležité?
  8. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  9. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  10. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!