Google inovuje vyhledávač obrázků

Tagy:  google, vyhledávání, vyhledávání obrázků, obrázky, popisek, design, novinky, bing, microsoft, přehled

Vývojáři společnosti Google připravili zbrusu novou koncepci vyhledávače obrázků, který patří k základním službám, které Google nabízí v oblasti vyhledávání. Hlavním úkolem nové verze vyhledávání obrázků bylo zlepšit přehlednost na stránce, dosavadní rozložení stránky bylo totiž poněkud chaotické a nevypadalo na pohled příliš pěkně.

Nová verze se na první pohled liší tím, že pokud zadáte nějaký výraz a vyhledáte ho, obrázky se vám nezobrazí v miniatuře a s popiskem, ale zobrazí se vedle sebe bez doplňujících údajů. Ty jde jednoduše zjistit, pokud myší na Vámi požadovaný obrázek najedete. Ještě jedna novinka je patrná hned na první pohled. Nebude už možné „proklikávat“ si nabídkou obrázků, k tomu dříve sloužil odkaz vespod stránky. Obvyklý Goooooooooooooogle nahradí automatické přepínání, pokud se dostanete až na konec stránky, systém sám rozšíří nabídku výsledků.

Při kliknutí na obrázek se dostane přímo k zdrojové stránce, ze které obrázek pochází, do Googlu se můžete vrátit pomocí panelu nástrojů, který se po kliknutí zobrazí na pravé straně obrazovky.

Google se při tvorbě nového designu inspiroval hlavně na vyhledávači od Microsoftu, Bing.com.

Zdroj: Google.com

Novinka Google inovuje vyhledávač obrázků byla publikován 21. července 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...