Google inovuje vyhledávač obrázků

Tagy:  google, vyhledávání, vyhledávání obrázků, obrázky, popisek, design, novinky, bing, microsoft, přehled

Vývojáři společnosti Google připravili zbrusu novou koncepci vyhledávače obrázků, který patří k základním službám, které Google nabízí v oblasti vyhledávání. Hlavním úkolem nové verze vyhledávání obrázků bylo zlepšit přehlednost na stránce, dosavadní rozložení stránky bylo totiž poněkud chaotické a nevypadalo na pohled příliš pěkně.

Nová verze se na první pohled liší tím, že pokud zadáte nějaký výraz a vyhledáte ho, obrázky se vám nezobrazí v miniatuře a s popiskem, ale zobrazí se vedle sebe bez doplňujících údajů. Ty jde jednoduše zjistit, pokud myší na Vámi požadovaný obrázek najedete. Ještě jedna novinka je patrná hned na první pohled. Nebude už možné „proklikávat“ si nabídkou obrázků, k tomu dříve sloužil odkaz vespod stránky. Obvyklý Goooooooooooooogle nahradí automatické přepínání, pokud se dostanete až na konec stránky, systém sám rozšíří nabídku výsledků.

Při kliknutí na obrázek se dostane přímo k zdrojové stránce, ze které obrázek pochází, do Googlu se můžete vrátit pomocí panelu nástrojů, který se po kliknutí zobrazí na pravé straně obrazovky.

Google se při tvorbě nového designu inspiroval hlavně na vyhledávači od Microsoftu, Bing.com.

Zdroj: Google.com

Novinka Google inovuje vyhledávač obrázků byla publikován 21. července 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!