Hackoval počítače středoškolaček, aby je mohl pozorovat přes webkameru

Tagy:  pedofil, středoškolačky, icq, sledování, webkamera, floss, hack, hackování

Thomas Floss, bezpečnostní expert zaznamenal velký „úlovek“. Odhalil totiž 43 letého Němce, který se nabourával do počítačů mladých děvčat a prostřednictvím nainstalovaného trojského koně je sledoval na svém počítači.

Floss se začal o případ zajímat tehdy, když jako lektor na přednáškách mluvil o bezpečném používání počítače. Několik desítek děvčat si totiž stěžovalo, že jejich webkamera hlásí aktivitu i tehdy, když ji nepoužívají. Floss začal hledat příčinu takového jevu, a poté, co vyloučil softwarový problém začal hledat nějakou nelegální cestu.

Podrobil některé notebooky studentek analýze a zjistil, že je v nich nainstalovaný trojský kůň, který obsluhoval webkameru a odesílal záznam obrazu na předvolenou internetovou adresu. Vstupní branou trojanu byl komunikační program ICQ, muž obvykle hacknul účet některé slečny a rozeslal zprávy uživatelům v kontakt listu.

Nakonec vyšlo najevo, že pachatel sledoval okolo stovky webkamer, vypátrán byl díky identifikaci IP adresy. Hrozí mu až několik let vězení.

Zdroj: Westfalen-blatt.de

Novinka Hackoval počítače středoškolaček, aby je mohl pozorovat přes webkameru byla publikován 23. července 2010 v 14.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!