Hackoval počítače středoškolaček, aby je mohl pozorovat přes webkameru

Tagy:  pedofil, středoškolačky, icq, sledování, webkamera, floss, hack, hackování

Thomas Floss, bezpečnostní expert zaznamenal velký „úlovek“. Odhalil totiž 43 letého Němce, který se nabourával do počítačů mladých děvčat a prostřednictvím nainstalovaného trojského koně je sledoval na svém počítači.

Floss se začal o případ zajímat tehdy, když jako lektor na přednáškách mluvil o bezpečném používání počítače. Několik desítek děvčat si totiž stěžovalo, že jejich webkamera hlásí aktivitu i tehdy, když ji nepoužívají. Floss začal hledat příčinu takového jevu, a poté, co vyloučil softwarový problém začal hledat nějakou nelegální cestu.

Podrobil některé notebooky studentek analýze a zjistil, že je v nich nainstalovaný trojský kůň, který obsluhoval webkameru a odesílal záznam obrazu na předvolenou internetovou adresu. Vstupní branou trojanu byl komunikační program ICQ, muž obvykle hacknul účet některé slečny a rozeslal zprávy uživatelům v kontakt listu.

Nakonec vyšlo najevo, že pachatel sledoval okolo stovky webkamer, vypátrán byl díky identifikaci IP adresy. Hrozí mu až několik let vězení.

Zdroj: Westfalen-blatt.de

Novinka Hackoval počítače středoškolaček, aby je mohl pozorovat přes webkameru byla publikován 23. července 2010 v 14.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!