IBM čeká soudní spor, údajně má využívat dominantního postavení na trhu s mainframe systémy

Tagy:  proces, soud, mainframe, počítače, ibm, procesor, turbohercules, eu

Se soudními procesy různých IT firem se v poslední době doslova „roztrhl pytel“. Nyní tady máme další soudní spor, týká se společnosti IBM a Evropské komise, která IBM viní z toho, že zneužívá svého dominantního postavení na trh s mainframe systémy.

Za žalobou, která byla Evropské komisi podaná stojí dvě společnosti, konkrétně t3 technologies a TurboHercules. Podle nich má IBM na trhu tak dominantní pozici, že nutí své zákazníky aby využívali právě její výrobky. TurboHercules a t3 technologies jsou firmy přímo „z branže“, takže jednání IBM má údajně poškozovat i je, tedy je připravovat o zisk.

Nejde však jen o samotný operační systém pro mainframe počítače, problém je i s jejich servisem. IBM je totiž i zde jedničkou na trhu a při poruchách takových strojů se většinou používají přímo originální IBM díly, takže zde není příliš (prakticky vůbec žádné) místo pro konkurenci.

IBM v tiskovém prohlášení nepřipouští žádné odůvodněné žaloby, vše je opět svalováno zpátky na TurboHercules a t3 a vedení IBM nevyloučilo, že by mohlo v tomto případě postupovat soudně.

Zdroj: "Zacks.com:http://www.zacks.com/…trust+Probes

Novinka IBM čeká soudní spor, údajně má využívat dominantního postavení na trhu s mainframe systémy byla publikován 28. července 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!