IBM čeká soudní spor, údajně má využívat dominantního postavení na trhu s mainframe systémy

Se soudními procesy různých IT firem se v poslední době doslova „roztrhl pytel“. Nyní tady máme další soudní spor, týká se společnosti IBM a Evropské komise, která IBM viní z toho, že zneužívá svého dominantního postavení na trh s mainframe systémy.

Za žalobou, která byla Evropské komisi podaná stojí dvě společnosti, konkrétně t3 technologies a TurboHercules. Podle nich má IBM na trhu tak dominantní pozici, že nutí své zákazníky aby využívali právě její výrobky. TurboHercules a t3 technologies jsou firmy přímo „z branže“, takže jednání IBM má údajně poškozovat i je, tedy je připravovat o zisk.

Nejde však jen o samotný operační systém pro mainframe počítače, problém je i s jejich servisem. IBM je totiž i zde jedničkou na trhu a při poruchách takových strojů se většinou používají přímo originální IBM díly, takže zde není příliš (prakticky vůbec žádné) místo pro konkurenci.

IBM v tiskovém prohlášení nepřipouští žádné odůvodněné žaloby, vše je opět svalováno zpátky na TurboHercules a t3 a vedení IBM nevyloučilo, že by mohlo v tomto případě postupovat soudně.

Zdroj: "Zacks.com:http://www.zacks.com/…trust+Probes

Novinka IBM čeká soudní spor, údajně má využívat dominantního postavení na trhu s mainframe systémy byla publikován 28. července 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Smajlíci
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!