"Já ne, to oni!" zní často při objasňování softwarového pirátství

Tagy:  pirátství, software, nelegální program, policie, aplikace, kopírování, bsa, firma, výmluva

Softwarové pirátství je velký problém téměř ve všech částech světa. Proto čas od času probíhají kontroly, které mají ve firmách případné softwarové pirátství a tedy i piráty, původce protiprávního jednání odhalovat a usvědčovat. Ti se také často vymlouvají.

Společnost BSA, která se v České republice o odhalování pirátství stará vydala tiskovou zprávu, ve které specifikuje nejčastější výmluvy při usvědčení z nelegálního používání softwaru. Nejčastěji výmluvou má být tvrzení, že majitel firmy za nainstalovaný software nezodpovídá, že to má na starosti někdo jiný, ponejvíce správce sítě nebo podobný člověk, který má ve firmě počítače na starosti.

U pirátství v domácích podmínkách je méně obvyklé tvrzení, že jde o záložní kopie, které slouží pro případ nějaké poruchy nebo reinstalace. Popřípadě je vina svalována na cizí osoby, kamarády, známé a podobně. Jako ospravedlnění se často uvádí i neznalost licenčních smluv a ujednání. Podle BSA je 37% všech nainstalovaných programů v České republice používáno nelegálně. Silně kolísají i částky, které jsou placeny za odškodnění, v průměru jde o 240 tisíc korun.

BSA logo

BSA logo

Relativně často se stává, že je majitelem firmy správce počítačů přímo požadován, aby sehnal programy zdarma, nebo je koupil a nainstaloval na více počítačů, než je dovoleno v licenci. V případě prokázání takového jednání se ani vedení firmy nevyhne pokutě.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka "Já ne, to oni!" zní často při objasňování softwarového pirátství byla publikován 29. července 2010 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Rozzlobenimuzi.com
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!