Navzdory krizi se firmám špatně nevede, Microsoft a Samsung zvyšují zisk

I když po celém světě zuří finanční krize, některé firmy právě naopak zažívají své lepší časy. Příkladem takovýchto firem, které krizi relativně snadno překonávají jsou Microsoft a Samsung Electronics.

Samsung Electronics, který se věnuje hlavně výrobě LCD televizorů, ale mezi jeho sortiment patří i paměťové čipy, zaznamenal zisk dokonce o dost vyšší, než byly odhady finančních expertů. Do budoucna jsou však vyhlídky spíše pesimistické, i když se Samsung zatím drží na výšši v prodeji mobilních telefonů, začíná mít problémy právě v oblasti čipů. Zde zisk z prodeje dokonce klesá.

Výborně se daří gigantovi Microsoft, který hlavně prostřednictvím své konzole Xbox 360 zvýšil zisky o devět procent. Velká část zisků také plyne z prodeje softwaru. Do budoucna má Microsoft podle finančních analytiků situaci zvládat a dokonce má i zvyšovat zisky.

Zdroj: Tisková zpráva Microsoft

Novinka Navzdory krizi se firmám špatně nevede, Microsoft a Samsung zvyšují zisk byla publikován 25. října 2008 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...