Hackeři se u nás nabourávají do softwarových ústředen, páchají velké škody

Tagy:  volání, ústředna, voip, internet, telefon, linky, hacker, bezpečnost, peníze

Mnoho firem, hlavně ty větší provozují softwarové VOIP ústředny, na kterých běží interní telefonní síť, v poslední době však tyto ústředny musejí čelit sílícímu zájmu hackerů, kteří v nich našli jednoduchou cestu, jak se obohatit.

Hackeři zneužívají VOIP ústředny pro volání na čísla do ciziny, hlavně do destinací jako je Nigérie, Pákistán a podobné země. Hovory jsou uskutečňovány hlavně v noci, když ale přijde do firmy pravidelné měsíční vyúčtování, nestačí se často ředitelé divit – hackeři dokážou způsobit škody i za několik miliónů korun.

Podle bezpečnostního odborníka Jiřího Bergera si ale za problémy mohou firmy často samy, neboť ústředny, které používají jsou nastaveny špatně a mají slabé zabezpečení. O jejich provoz se často starají lidé, kteří v tomto oboru nemají příliš hluboké zkušenosti, doporučuje se tedy, v případě úvah o pořádném zabezpečení využít služeb odborníků.

Takový způsob „podnikání“ je objeven teprve chvíli, využívá ho však více a více hackerů. Navíc Berger upozorňuje ještě na jeden problém, totiž netečnost operátorů, kteří by správně měli na takové podivné hovory upozorňovat.

Zdroj: Financninoviny.cz

Novinka Hackeři se u nás nabourávají do softwarových ústředen, páchají velké škody byla publikován 4. července 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Rozzlobenimuzi.com
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!