Vínem proti negramotnosti, připojuje se i Twitter

Tagy:  twitter, mikroblog, sociální síť, komunikace, neziskové organizace, neziskovky, víno, podpora, charita, gramotnost, negramotnost, indie

Velice originální řešení, jak potlačit na světě negramotnost, tedy neznalost psaní a čtení navrhla nezisková organizace Room to Read. K nápadu se připojila i oblíbená celosvětová mikroblogová síť Twitter.

Princip akce je jednoduchý, přes internet si můžete zakoupit láhev vína Fledgling, která bude mít speciální etiketu. Fledgling má ještě jednu zvláštnost, bude se stáčet pouze 25. srpna. Víno je druhu Pinot Noir, takže nejde o žádný nekvalitní „patok“ ale o chuťově zajímavý nápoj vyšší kvality.

Zájemci, kteří by chtěli iniciativu podpořit si mohou víno zakoupit za 25 dolarů, v přepočtu zhruba 470 Kč. Víno přijde zabalené v originální krabici. Twitter chce pomoci hlavně mohutnou propagací na svých stránkách, zaštítil svým jménem i samotný server Fledglingwine.com. Peníze které se touto cestou získají budou použity na financování projektů, které spravuje Room to Read, hlavním cílem prodeje vína je získat peníze, ze kterých se nakoupí učebnice a zaplatí učitelé, kteří budou v Indii vyučovat psaní a čtení.

Twitter bere věc s humorem a propaguje heslem „Když neumíte číst, nemůžete ani tweetovat“.

Zdroj: Fledglingwine.com

Novinka Vínem proti negramotnosti, připojuje se i Twitter byla publikován 4. července 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!