HP mění vedení, Hurda položila milostná aféra

Výrobce počítačů a počítačových komponentů HP bude mít novou osobu ve svém vedení. Generální ředitel HP Mark Hurd totiž z vlastní vůle opustil vedení společnosti a přenechal své místo jiným. Hurd se tak vzdal jak místa předsedy správní rady, tak i místa CEO.

Kariéru mu překazila milostná aféra, která se provalila. Šlo o to, že Hurd delší dobu, zhruba dva roky, udržoval intimní styk s ženou, která pracovala v oddělení objednávek. Vztah vyšel najevo poté, co si sama žena stěžovala a obvinila Hurda ze sexuálního obtěžování. Největší problém je ovšem v tom, že aby ředitel utajil vztah, falšoval některé důležité dokumenty. Odhalení falešných papírů tak přímo donutilo správní radu doporučit Hurdovi rezignaci.

Sexuální obtěžování se sice neprokázalo, ale falešné dokumenty podepsaly konečný ortel. Na druhou stranu určitě Hurd po svém odchodu hluboko do kapsy mít nebude, má dostat odstupné ve výši 12,2 miliónů dolarů, navíc ještě prémie, jejichž hodnota ovšem není známá. Za velkorysé odstupné musel Hurd slíbit, že nebude nijak právně útočit na HP a pokojně odejde.

Jako dočasná náhrada za Hurda byla ustanovena Cathie Lesjak, doposud finanční ředitelka. V osobě Hurda ovšem přišel HP o jednoho z nejschopnějších lidí ve vedení.

Zdroj: Online.wsj.com

Novinka HP mění vedení, Hurda položila milostná aféra byla publikován 9. srpna 2010 v 03.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!