Posterous.com má problémy, soustavně je pod útokem hackerů

Služba pro blogování Posterous.com má velice závažný problém, poslední tři dny na ni totiž někdo soustavně útočí pomocí tzv. DDos útoků. Úplně první útok byl zaznamenán před pěti dny, kdy došlo k výpadků prakticky celého systému a na blogy uživatelů se nikdo nemohl dostat, ani na ně nebylo možné nic přidávat.

Posterous.com se snažil bránit založením nové IP adresy s jinými parametry, i ta se ovšem dostala do náporu neznámého hackera, nebo organizovanější skupiny a s výpadky běžela dále. Těžkou hlavu útok způsobil hlavně těm, kteří používali na Posterous vlastní doménu, těm bylo „rozhozeno“ nastavení a musejí si dávat vše do pořádku „ručně“. Vedení služby se samozřejmě poškozeným uživatelům snaží co nejvíce pomáhat, na Twitteru je k dispozici návod, jak mají postupovat, aby škody minimalizovali a mohli si provést upravené nastavení.

Posterous.com doporučil všem majitelům vlastních domén, aby provedli změnu DNS záznamů a nahrazení staré IP adresy adresou novou. V návodu je dokonce i zmíněno, co se dá dělat, aby už příště útokem nebyly stránky ohroženy.

Hlavně v noci se teď objevují drobnější výpadky, které jsou odůvodňovány technickými změnami v systému a zlepšení ochrany.

Zdroj: TheNextweb.com

Novinka Posterous.com má problémy, soustavně je pod útokem hackerů byla publikován 9. srpna 2010 v 03.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!