Posterous.com má problémy, soustavně je pod útokem hackerů

Tagy:  posterous, posterous.com, blogování, služba, blogovací služba, internet, hacker, ddos útok, servery

Služba pro blogování Posterous.com má velice závažný problém, poslední tři dny na ni totiž někdo soustavně útočí pomocí tzv. DDos útoků. Úplně první útok byl zaznamenán před pěti dny, kdy došlo k výpadků prakticky celého systému a na blogy uživatelů se nikdo nemohl dostat, ani na ně nebylo možné nic přidávat.

Posterous.com se snažil bránit založením nové IP adresy s jinými parametry, i ta se ovšem dostala do náporu neznámého hackera, nebo organizovanější skupiny a s výpadky běžela dále. Těžkou hlavu útok způsobil hlavně těm, kteří používali na Posterous vlastní doménu, těm bylo „rozhozeno“ nastavení a musejí si dávat vše do pořádku „ručně“. Vedení služby se samozřejmě poškozeným uživatelům snaží co nejvíce pomáhat, na Twitteru je k dispozici návod, jak mají postupovat, aby škody minimalizovali a mohli si provést upravené nastavení.

Posterous.com doporučil všem majitelům vlastních domén, aby provedli změnu DNS záznamů a nahrazení staré IP adresy adresou novou. V návodu je dokonce i zmíněno, co se dá dělat, aby už příště útokem nebyly stránky ohroženy.

Hlavně v noci se teď objevují drobnější výpadky, které jsou odůvodňovány technickými změnami v systému a zlepšení ochrany.

Zdroj: TheNextweb.com

Novinka Posterous.com má problémy, soustavně je pod útokem hackerů byla publikován 9. srpna 2010 v 03.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...