Posterous.com má problémy, soustavně je pod útokem hackerů

Tagy:  posterous, posterous.com, blogování, služba, blogovací služba, internet, hacker, ddos útok, servery

Služba pro blogování Posterous.com má velice závažný problém, poslední tři dny na ni totiž někdo soustavně útočí pomocí tzv. DDos útoků. Úplně první útok byl zaznamenán před pěti dny, kdy došlo k výpadků prakticky celého systému a na blogy uživatelů se nikdo nemohl dostat, ani na ně nebylo možné nic přidávat.

Posterous.com se snažil bránit založením nové IP adresy s jinými parametry, i ta se ovšem dostala do náporu neznámého hackera, nebo organizovanější skupiny a s výpadky běžela dále. Těžkou hlavu útok způsobil hlavně těm, kteří používali na Posterous vlastní doménu, těm bylo „rozhozeno“ nastavení a musejí si dávat vše do pořádku „ručně“. Vedení služby se samozřejmě poškozeným uživatelům snaží co nejvíce pomáhat, na Twitteru je k dispozici návod, jak mají postupovat, aby škody minimalizovali a mohli si provést upravené nastavení.

Posterous.com doporučil všem majitelům vlastních domén, aby provedli změnu DNS záznamů a nahrazení staré IP adresy adresou novou. V návodu je dokonce i zmíněno, co se dá dělat, aby už příště útokem nebyly stránky ohroženy.

Hlavně v noci se teď objevují drobnější výpadky, které jsou odůvodňovány technickými změnami v systému a zlepšení ochrany.

Zdroj: TheNextweb.com

Novinka Posterous.com má problémy, soustavně je pod útokem hackerů byla publikován 9. srpna 2010 v 03.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!