WikiLeaks hýbe skandál, na webu se objevili jména tajných spolupracovníků USA proti Talibanu

Tagy:  wikileaks, dokumenty, armáda, usa, taliban, terorista, válka, informátor, zrádce, dokumenty, tajné dokumenty

Server WikiLeaks má celkem velký problém, v obsahu webu se totiž objevily dokumenty se jmény lidí, kteří pomáhali armádě USA ve válce proti Talibanu a jsou občané Afghánistánu. Někteří z těch, jejichž jména se dostali na internet mohou být nyní ve velkém nebezpečí.

Na situaci okamžitě reagovaly různé organizace, ale i oficiální úřady, které požadují okamžité stažení dokumentů, které obsahují jména spolupracovníků. Mezi organizace, které projevily závažný nesouhlas s uveřejněním takových dat patří například Amnesty International nebo Afghánská komise pro lidská práva. Byly vysloveny důvodné obavy, že lidé, jejichž jména byly veřejně dostupné se mohou dočkat tvrdé odplaty fanatiků z Talibanu, jejich dohledání by sice teroristům chvíli trvalo, není to však nepravděpodobné, že by k pomstě mohlo dojít.

Velký tlak je vyvíjen především na šéfa celého projektu WikiLeaks Juliana Assangeho, který se ovšem podle různých zdrojů zatím staví k celé situaci spíše chladně. Armáda už avizovala, že bude „své“ lidi chránit, otázkou je, jestli budou pod přímým dozorem, nebo budou sledováni za pomocí agentů.

Stránky WikiLeaks už dříve byly pod kritikou, protože na nich byly zveřejněny některé dokumenty, které měly statut tajné a informovali například o konkrétních ztrátách vojáků, o plánech, atd.

Zdroj: Wikileaks.org

Novinka WikiLeaks hýbe skandál, na webu se objevili jména tajných spolupracovníků USA proti Talibanu byla publikován 11. srpna 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!