Další betaverze OpenOffice.org pro verzi 3.3

Tagy:  openoffice, openoffice.org, open office, kancelářský balík, editor, microsoft office, verze, novinky, textové editory

Fanoušci kancelářského balíku OpenOffice.org se mohou těšit z nové betaverze, kterou pro ně uvolnili vývojáři, Betaverze je vlastně „ochutnávkou“ připravované verze 3.3. Tato verze sice nepřinese nějaké zásadní změny ve funkcích nebo v nastavení programu, některé novinky jsou však přece jenom docela patrné.

U textového editoru bylo zapracováno na tisku, jeho nastavení bude mít nové rozhraní, nově podporovaná je funkce tisku více stránek dokumentu na jednu stránku, právě tato „vymoženost“ bude k dispozici ve všech součástech balíku. Upravena je i podpora tvorby grafů, navíc v programu Calc bude možná vložit až milión řádků textu z dosavadních 65 tisíc.

Do grafů se nyní dají vložit jednoduché grafické prvky a textové políčka. V nástroji Impress se jisté změny projevily v rozložení snímků. Import PDF souborů a CSV souborů dostane více možností nastavení, navíc se ulehčí i práce s nimi, protože základní nastavení pro import bude přednastaveno i pro další importování.

Openoffice.org

Openoffice.org

Kompletní seznam všech připravovaných změn pro verzi 3.3 najdete na Wiki.services­.openoffice.or­g, samotný kancelářský balík potom stáhnete z oficiálních stránek

Zdroj: Wiki.services­.openoffice.org

Novinka Další betaverze OpenOffice.org pro verzi 3.3 byla publikován 11. srpna 2010 v 20.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!