Na Slovensku začnou pracovat auta služby Google Street View

Tagy:  google, map, google map, google street view, snímkování, slovensko, auta, mapy, fotky

Od pondělí příštího týdne čeká Slovenské motoristy, ale i obyčejné lidi v ulicích několika měst novinka. Jde o speciální automobily s kamerovým systémem, které snímkují ulice pro službu Google Street View.

Do projektu je zapojeno hned několik největších měst, mluví se o Trnavě, Žilině, Popradu, Banskej Bystrici, Prešově, samozřejmě o Bratislavě, ale ještě o několika dalších. Auta budou městy projíždět po celé podzim, dokud se nezhorší meteorologické podmínky natolik, že snímkování nebude možné. Tam kde nestihne být nafoceno vše budou auta jezdit i na jaře příštího roku.

Na každý pád si budou Slováci muset na své virtuální ulice ještě chvíli počkat, všechny města budou v systému Google Street View uploadovány až v průběhu příštího roku, Google bude mít totiž práci se skládáním fotek, ty se navíc musí upravit tak, aby byly rozmazány obličeje lidí a SPZ auta. Už před několika měsíci bylo možné na Google auta na Slovensku narazit, podle vyjádření provozovatele však auta jen přejížděla do jiných zemí.

V České republice už snímkování proběhlo a návštěvnost Google Map se zvýšila o několik procent.

Novinka Na Slovensku začnou pracovat auta služby Google Street View byla publikován 11. srpna 2010 v 21.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!