Google zažalován Oraclem, měl zneužít Javu

Operační systém Android z dílny Googlu a používaný na několika desítkách smartphonů a dalších podobných přístrojů používá technologii Java. Na tom by nebylo nic zvláštního, až v tom, že je Google právě kvůli Androidu zažalován.

Společnost Oracle, které patří všechny práva na vývoj a správu podala žalobu k soudu v Kalifornii. Google měl údajně porušit patenty, které si Oracle pro Javu nárokuje. Problém je v tom, že aplikace, které používá operační systém Android se píšou standardně v Javě, v jazyku JAVA běží i knihovny a rozhraní, které používají některé aplikace pro své fungování.

Zároveň je pro funkčnost všech aplikací nutný tzv. Dalvik, což je nástroj Javy sloužící pro překlad do nativního kódu. Právě Dalvik je jedním z hlavních „důkazů“ na které Oracle upozorňuje. Kromě Dalviku si Oracle stěžuje i na využívání některých kódů, které vznikly přímo v dílnách Oraclu a upravovaly stávající Javu.

V případě, že Oracle uspěje hrozí Googlu pokuta, která může dosahovat i dosti vysokých hodnot. .

Zdroj: Scribd.com

Novinka Google zažalován Oraclem, měl zneužít Javu byla publikován 16. srpna 2010 v 03.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!