Android se dá nově ovládat hlasem, má ale prvního trojského koně

Operační systém Android pro mobilní telefony si připsal dva nové milníky. Jednak se dá ovládat lidskou řečí, což je dobrá zpráva, ta horší je ovšem v tom, že byl bezpečnostními odborníky zachycen i první trojský kůň, který dokáže Android „nakazit“.

Trojský kůň se dostává do telefonu přes textovou zprávu, sms, kde najdou výzvu k nainstalování přehrávače filmů a hudby. Pokud si ho uživatel stáhne, místo přehrávače ho čeká kód se jménem Trojan-SMS.AndroidOS­.FakePlayer-A. Samotný trojan, ač není příliš velký dokáže uživatele značně potrápit, dělá totiž to, že okamžitě začne rozesílat SMS s odkazem na „sama sebe“ lidem, kteří jsou v kontaktech telefonu. Trojan zatím nepronikl dál než do Ruska, tam je ovšem čím dál, tím více rozšířen a představuje pro uživatele tohoto operačního systému značný problém. Google vzhledem k této situaci doporučuje neinstalovat nic, co není z oficiálního obchodu Android Market.

Pojďme ale k technologii ovládání hlasem. Dostala jméno Voice Actions a zatím toho příliš nedokáže, je to ovšem veliký krok kupředu. Voice Actions dokáže zareagovat zhruba na 11 příkazů, těch nejzákladnějších, jako je napsání SMS, napsání emailu, zavolání, atd. Hlasem lze ovládat i některé doplňky těchto základních funkcí, například při psaní SMS jde hlasem nastavit komu bude zpráva odeslána.

Zdroj: Youtube.com

Novinka Android se dá nově ovládat hlasem, má ale prvního trojského koně byla publikován 16. srpna 2010 v 03.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!