Android stále na trhu posiluje, je třetí nejpoužívanější systém na mobilních telefonech

Operační systém Android si stále získává více a více uživatelů, dokládá to průzkum společnosti Gartner za nejnovější období druhého čtvrtletí tohoto roku. V jedné z minulých novinek jsme Vás informovali o situaci v prvním čtvrtletí, čísla se však trochu změnily.

Android se nyní dostal na třetí místo tržního podílu v operačních systémech pro mobilní telefony – smartphony. Stále vládne Symbian, má 41,2% podílu, druhé místo okupuje RIM OS (operační systém pro telefony BlackBerry) s podílem 18,2%. Android však začíná RIM OS celkem slušně dotahovat, dokázal si zajistit 17,2%. S odstupem tří procent následuje operační systém pro telefony Apple iPhone OS. Podíl dalších systémů je víceméně zanedbatelný, výraznější, 5% podíl má jen Windows Mobile.

Google

Google

Z delšího sledování trhu je jasné, že Android stále posiluje, očekává se, že do konce roku by mohl překonat i RIM OS. Oproti prázdninám minulého roku je nárůst Androidu skutečně obrovský, tehdy měl totiž podíl jen 1,8 %.

Zdroj: Gartner.com

Novinka Android stále na trhu posiluje, je třetí nejpoužívanější systém na mobilních telefonech byla publikován 17. srpna 2010 v 01.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!