Android stále na trhu posiluje, je třetí nejpoužívanější systém na mobilních telefonech

Tagy:  google, android, operační systémy, linux, mobile, rim os, iphone, iphone os, symbian, smartphone

Operační systém Android si stále získává více a více uživatelů, dokládá to průzkum společnosti Gartner za nejnovější období druhého čtvrtletí tohoto roku. V jedné z minulých novinek jsme Vás informovali o situaci v prvním čtvrtletí, čísla se však trochu změnily.

Android se nyní dostal na třetí místo tržního podílu v operačních systémech pro mobilní telefony – smartphony. Stále vládne Symbian, má 41,2% podílu, druhé místo okupuje RIM OS (operační systém pro telefony BlackBerry) s podílem 18,2%. Android však začíná RIM OS celkem slušně dotahovat, dokázal si zajistit 17,2%. S odstupem tří procent následuje operační systém pro telefony Apple iPhone OS. Podíl dalších systémů je víceméně zanedbatelný, výraznější, 5% podíl má jen Windows Mobile.

Google

Google

Z delšího sledování trhu je jasné, že Android stále posiluje, očekává se, že do konce roku by mohl překonat i RIM OS. Oproti prázdninám minulého roku je nárůst Androidu skutečně obrovský, tehdy měl totiž podíl jen 1,8 %.

Zdroj: Gartner.com

Novinka Android stále na trhu posiluje, je třetí nejpoužívanější systém na mobilních telefonech byla publikován 17. srpna 2010 v 01.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!